Ana Sayfa Gündem Mestan’ı 6 yıla kadar hapishane tehdit ediyor, muhtemelen şartlı (video)

Mestan’ı 6 yıla kadar hapishane tehdit ediyor, muhtemelen şartlı (video)

577
Paylaş

Lütvi Mestan 2 ila 6 yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Kırcali Bölge Savcısı Jelyazko Stefanov medyalar önünde, Momçilgradlı politikacının suçlandığı suç için yasalarca öngörülen ceza bunun olduğunu belirtti.
Altı aylık bir bebeğin ölümüne yol açan Kırcali-Makas yolunda meydana gelen kazanın nedenlerini belirlemeye yönelik mahkeme öncesi soruşturma başlatılmıştır. Dava bir araştırmacıya bırakıldı. Şimdiye kadar olay yeri incelemesi yapılmış, ailenin kendisi de dahil olmak üzere görgü tanıkları sorgulanmıştır.
Stefanov, bebeğin ölüm nedenini belirlemek için tıbbi adli tıp bilirkişi incelemeleri istenildiğini belirtti. Kendisi, şu anda bilirkişi raporlarının beklendiğinden dolayı kazada yaralanan ailenin aracının hızı hakkında bilgi verilemeyeceğini de dile getirdi.
Medyalar önünde Lütvi Mestan, “Dur işaretinde durdum. Diğer araç aniden geldi, sol şeritte hareket halindeydi” diye belirtti. Mestan, Bölge Savcısı Jelyazko Stefanov gazetecilere açıklama yapmadan kısa bir süre önce Kırcali’deki Soruşturma Binasını terk etti.
Mestan, Zagorsko köyü yakınlarında bir bebeğin ölümüne sebep olmakla suçlanıyor. Mestan, 10.000 BGN karşılığında serbest bırakıldı.
24rodopi.com’un verdiği bilgiye göre, eğer Mestan’ın mahkemede suçlu olduğu kanıtlanırsa, büyük olasılıkla, temiz adli geçmişi nedeniyle şartlı tahliye edilecektir.

Olaybg.com