Ana Sayfa Mansetler Mikail de corona oldu herhalde! Kirkovo’da insanlar ürktü!

Mikail de corona oldu herhalde! Kirkovo’da insanlar ürktü!

368
Paylaş

Dünkü gün, Kirkovo ilçesinde etkili olan, abartısız erik büyüklüğünde dolu, akıllara dinimizde görevi doğa olaylarını idare etmek olan, dört büyük melekten biri ve hakkında , son yıllarda sıkça kullanılan ‘Mikail’de  iyice şaşırdı’ örnek cümlesini hatırlattı bizlere.
Kirkovo İlçesine bağlı Starovo, Fotinovo ve  Podkova köyleri civarında,  öğle saatlerinde müthiş yağan dolu nedeniyle, oralarda ekili tarla alanları yanı sıra seralarda da büyük zarar oluştu.
Aynı zamanda fırtına da meydana geldi ki,  büyük bir gök gürültüsü sonrası kablotv yayını ve telefon bağlantıları gitti.
İzmir’den cipi ile  köyüne gelen Ömer isminde adamın biri  ‘Bu ne felaket yağış ya…dünya kafayı yedi arkadaşlar, hayırlı olsun!’  diye bağırarak, çatır çatır kafasına yağan dolu altında, belli ki canından daha önem verdiği arabasının üzerini, bagajından çıkardığı battaniyeyle örtmeye çalışırken, bu tablodan şok olan İsmail isimli diğer bir komşusu da, ‘Ulan sende  mi hayvanat bahçesi müdürüsün? Görmüyormusun havadan karpuz yağıyor! Saklansana!’ diye uyarması dikkat çekti.
Sonuç olarak, son anda kendilerini emniyetli bir yere atanlar dışında, civarı döküp çöpe atan dolu, Kirkovo ilçesi insanını ürküttü.

olaybg.com