Ana Sayfa TOP Momçilgrad sakinleri ağaç dikti ve Cumhurbaşkanı’ndan takdir aldı!

Momçilgrad sakinleri ağaç dikti ve Cumhurbaşkanı’ndan takdir aldı!

755
Paylaş

Momçilgrad sakinleri bir orman diktikten sonra Cumhurbaşkanı Rumen Radev’den takdir belgesi aşdı. Gençler tarafından başlatılan ve Momçilgrad’daki belediye yönetimi ve Ormanlar Dairesi tarafından desteklenen „Doğaya Yardım Eli Uzatalım“ kampanyası, ödül alan ulusal gönüllü girişimleri arasında yer aldı. Kampanyayı düzenleyen gönüllülerden olan Zihni Durmuş ve Salih Durmuş heyecanlarını şöyle dile getirdiler: “En İyi Girişimler Ödül törenine katılmak üzere davet aldığımız için çok memnun olduk.”
Daha önce Olaybg.com’un verdiği haberde de belirtildiği gibi, “Doğaya Yardım Eli Uzatalım” kampanyası çok başarılı olmuştu. Momçilgrad sakinler 5 dönümlük araziye 900 ağaç fidanı dikmişlerdi. Ağaç dikme kampanyasında 250’yi aşkın kasaba sakini ve gönüllüler yer almıştı.
Zihni konuyla ilgili şunalrı paylaştı: “Cumhurbaikanlığı binasında düzenlenen töreninde, kasabamızın ağaç dikme girişimi hakkında çok iyi bilgilendirilmiş çok sayıda insanla tanışmak bizim için şaşkınlığa neden oldu. Aldığımız takdir belgesi aslında tüm hemşerilerimze verilmiş bir ödüldür. Aynı zamanda, almış olduğumuz bu ödül bizleri daha kapsamlı kampanyalar başlatmak ve organize etmek için bizi motive edebilir. “
Salih, “Cumhurbaşkanı özellikle tüm Momçilgrad vatandaşlarına selamlarını iletmemiziçin talimat verdi” diye ilave etti.
Olaybg.com