Ana Sayfa Gündem Momçilgrad’da büyük buluşma: İki yeni fahri vatandaş, Naim Süleymanoğlu anıtının açılışı, Azis’in...

Momçilgrad’da büyük buluşma: İki yeni fahri vatandaş, Naim Süleymanoğlu anıtının açılışı, Azis’in konseri…

315
Paylaş


Binlerce Momçilgrad vatandaşı 10. Uluslararası Mestanlı Kalbimde buluşmasında bir araya gelecek. Geleneksel olarak buluşma temmuz ayının son haftasında başıyor, bu yıl etkinlikler önümüzdeki pazartesi başlayacak.
Buluşmanın ilk gününde spor etkinlikleri planlanmaktadır. Saat 20.00’de şehir parkında Hoşgörü Gecesi düzenlenecek.
İkinci gün okey turnuvası ile başlayacak, tenis ile devam edecek. Akşam şehir parkında Pierre Sheno’nun Fransız komedisi “Miras” oynanacak. İskra Radeva, Veselin Rankov, Anton Radiçev katılımıyla „Kıvılcım ve Mevsimler“ Sofia Tiyatrosu tarafından sunulacak. Tiyatro başlangıç saati 20:30.
Çarşamba günü satranç ve briç turnuvası gerçekleştirilecek. 17.30’dan İlyaz Hoca Balkan Kütüphanesinde Cemil Şaban’a ithaf edilen şiir gecesi düzenlenecek. Saat 19:00’da şehir parkında, Momçilgrad çocuklarının gecesi başlayacak.
Perşembe günü, program Progres köyü yakınlarındaki atış sahasında düzenlenecek atış yarışması ile devam edecek.
Saat 10:00’da Momçilgrad Belediye Meclisinin oturumu düzenlenecek. Oturumda Dünya Yüzme Şampiyonu Petır Stoyçev ve Dünya Halter Şampiyonu Fedail Güler Momçilgrad’ın fahri vatandaşı ilan edilecek.
19.30’dan itibaren, adını taşıyan spor kompleksinin önünde Naim Süleymanoğlu anıtının açılış töreni başlayacak. Akşam Bursa’da Naim Süleymanoğlu kültür ve bilgi merkezinin kurulması için bir yardım kokteyli düzenlenecek. Kokteyl saat 20:30’da Naim Süleymanoğlu spor merkezinde gerçekleşecek. Saat 20.00’da şehir parkında konser düzenlenecek.
Uluslararası buluşmanın son gününde (Cumartesi) güreş turnuvası düzenlenecek. Turnuva saat 09.00’da şehir parkında başlayacak.
19.30’da Hasan Semerci stadyumunda Mestanlı Her Zaman Kalbimde uluslararası buluşmanın final konseri başlayacak. Konserde Nikolina Çakırdıkova ve Azis yer alacak.
Olaybg.com