Ana Sayfa Gündem Muharrem İnce: 24 Haziran’dan sonra sadece Türkiye değil, Kırcali’deki akrabalarım da mutlu...

Muharrem İnce: 24 Haziran’dan sonra sadece Türkiye değil, Kırcali’deki akrabalarım da mutlu olacak! (video)

900
Paylaş

Kırcali’de bir araya gelen binlerce vatandaşın önünde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce şunları belirtti: “Allah’ın izni, milletimin desteğiyle bunu gerçekleştireceğiz. Bu değişim rüzgarını her yerde görüyorum Kırcaali’de de gördüm bunu. Önce barış kucaklaşma. Farkındaysanız 4 Mayıs günü parti rozetini çıkardım. 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım dedim.”
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Büyük Millet Meclisi seçimleri 24 Haziran’da gerçekleştirileceğini hatırlatırız.

“Atatürk’ün Partisi”nden aday gösterilen İnce, Kırcali’de iftar yemeğinde yer alan 5 000’in üzerinde vatandaşın önünde gerçekleştirdiği selamlama konuşmasında şunları da belirtti: “Cumhurbaşkanı tektir, bir partiye ait olamaz. Büyüyeceğiz, üreten bir Türkiye olacağız. Türkiye genç nüfusunu atıl bir vaziyette tutamaz. Üreten, marka yaratan bir gençlik sağlayacağız. Aynı zamanda eleştiren, özgür bir gençlik olacak. Dindar bir gençlik olmalarında hiçbir sakınca yok, öyle olmaları beni mutlu eder. Ama kindar bir gençlik asla olmayacak.”
Drujba stadyumu önünde hazırlanan iftar sofrasına birçok Kırcalili ve konukları, Müslümanlar ve Hristiyanlar hep beraber oturdu. “Üçlü Kardeş İfrarı”, Kırcali, Silivri ve Edirne kardeş belediyeleri tarafından düzenlendi. Gece ise “Kardeşlik, Birlik, Demokrasi” başlığı altında gerçekleştirildi.
Konuk siyasetçi daha şunlara değindi: “En düşük emekli maaşı 840 lira, en yüksek emekli maaşı 6 bin 500 lira… Olmaz bu doğru değil. Finlandiya’da emekli maaşları arasında iki kat fark var. Türkiye’de 9 kat fark var. 9 kat fark olursa o ülkede eşitlik, adalet, barış olmaz. Yönetimimiz tek adam değil, her şeyi bilen adam değil, çocuk sayısına karışan adam değil, doğum yöntemine karışan adam değil, köprünün yerini kendisi belirleyen bir adam değil… Uzmanların mühendislerin belirlediği bir Cumhurbaşkanı. Dinleyen bir Cumhurbaşkanı.”
Muharrem İnce: “Meydanlarda her gün birilerini azarlayan bir Cumhurbaşkanı değil. Gençlere geleceği gösteren, ufku olan, vizyonu olan bir Cumhurbaşkanı. Yani tek adam ve yanındaki avanesi değil. Güçlü bir lider ve yanında akıllı bir takım. Yani ortak akılla ortak iyiyi bulmak hepimiz için. Onun için diyoruz ki Türkiye’de özgürlükçü, demokrasi yanlısı, bilime, hukuka inanan, geleceği öngören bir yönetim sadece Türkiye’dekileri değil; Kırcaali’deki akrabalarımızı, Gümülcine’deki akrabalarımızı hepsini mutlu edecek. Bölgeyi Balkanları mutlu edecek.” diye devam etti.
On binlerce Kırcalili göçmenin Bursa, İstanbul, İzmir, Edirne vb. şehirlerde yaşadığını hatırlatırız.
Türkiye’nin en iyi konuşmacılarından olna İnce, sözlerine şunları da ilave etti: ““Sizler Bulgaristan’ın vatandaşısınız. Sizin göreviniz Bulgaristan’ı kalkındırmaktır. Bulgaristan’a vergi ödemektir. Bulgaristan’ın kurallarına uymaktır. Bulgaristan’ı gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarmaktır. Ama bunu yaparken yönetimine de ortak olmalısınız talip olmalısınız ve kimliğinizi de asla unutmamalısınız. Sizin parmağınıza diken batsa bizim yüreğimiz yanar. Sizin ayağınıza taş değse bizim yüreğimiz kanar. Amacımız sizleri Türkiye’deki sıcak siyasete çekmek değil. Sizlerle dertleşmek hasret gidermek. Türkiye’de her şeyi böldüler sizi de bölmeye çalışıyorlar onu da biliyorum sakın bölünmeyin. Türkiye’de gönülleri böldüler, şehitleri bile böldüler. Yani şehit yakınları ayrı ayrı para alıyor. Böyle bir şey olamaz. Bizim bir olmamız lazım. Türkiye’nin yönü Ortadoğu çölleri olmaz. Türkiye’nin yönü Avrupa Birliği’dir.”
Tribünden HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı da halka seslendi. Karadayı konuşmasında şunlara değindi: “Bugün Bulgaristan’daki demokrasi tehlikede, ancak HÖH’ün yolu kuruluşundan bu yana hep barış, demokrasi ve özgürlük oldu. Bu değerler adına 1989’da rejime silahsız karşı koyduk ve kurbanlar verdik. Hem Bulgaristan’da hem de Balkanlar’da ve Avrupa’da hak ve özgürlüklerimiz için savaş vermeye devam ediyoruz. Türkiye’de seçimlerin adil ve şeffaf olacağına ve büyük Atatürk’ün ülkesinde demokrasisinin zafere ulaşacağına inanıyorum. Hepimizin 1989 düzeyinde olacağımıza ve birlikte demokrasiyi kazanacağımıza inanıyorum.”
Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırcalililere, “Şehrimizi hoşgörünün başkenti olarak kalmasını sağlayalım” çağrısında bulundu.
Hasan Azis daha, “Bizler güçlü bir Bulgaristan, güçlü bir Türkiye istiyoruz. Güney komşumuzdaki seçimlerde demokrasinin kazanmasını ve güçlü bir Türk Dünyası istiyoruz.” diye devam etti.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yerel yönetiminin başlıca görevlerinden biri, halklar arasında kardeşliği geliştirmek olduğunu söyledi ve “Onlar dostluk köprüleri inşa etmelidir” diye devam etti.
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar konuşmasında, “Kardeşlik, birlik ve demokrasi, yoksulluk ve sefalet ile sağlanamaz” diye paylaştı. Silivri Belediye Başkanı, “Türkiye’de değişim rüzgarlarının yanı sıra, umut rüzgarları da esiyor” diye devam etti.
Hasan Azis, İkinci Profesyonel Lige geçmeyi başaran Arda futbol takımının atkısını Muharrem İnce ve Mustafa Karadayı’ya hediye etti.
Hasan Azis, “Bu şampiyon takımımız Arda’nın atkısıdır” diye açıklama getirdi. Cumhurbaşkanı Adayı da, “Madem ki Kırcali bir şampiyon, Sayın Belediye Başkanı, siz de geldiğinizde ben de size Türkiye’nin şampiyonluk atkısını hediye edeceğim” yanıtını verdi.

olaybg.com