Ana Sayfa Siyaset Mustafa Karadayı: Mücadele ettiklerimiz, kendi aramızda savaşa girmeyecek kadar büyük! (video)

Mustafa Karadayı: Mücadele ettiklerimiz, kendi aramızda savaşa girmeyecek kadar büyük! (video)

672
Paylaş


Momçilgrad’ın (Mestanlı) merkezinde bir araya gelen binlerce vatandaşın önünde Hak ve Özgürlük Hareketi Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı, “Birlik ve beraberliğimizin adı HÖH. Mücadele ettiklerimiz, kendi aramızda savaşa girmeyecek kadar büyük. Bizler ülkedeki barışın koruyucularıyız. Eğer hata yaptıysak, bağışlayın. Bizler bağışlıyoruz!” diye konuştu.
Partinin merkezi yönetimi, milletvekilleri, belediye başkanları, muhtarlar, Belediye Meclisi başkanları, HÖH üye ve taraftarları Momçilgrad’ın merkezinde seçim öncesi mitinginde bir araya geldi.
Mustafa Karadayı, Hak ve Özgürlük Hareketinin Avrupa Parlamentosu aday listesini tanıttı.
Konuşmasında Karadayı şunları belirtti: “2017 yılı öğrneği ile kendimize zarar vedik. O vakitlerde, “Bizi bölenler bizim rakiplerimiz değil, düşmanlarımızdır” demiştik. Daha sonra 100.000 oy kaybettik. Onların politikası, “Bizim taşlarımızla bizim başımızı yarmaktı”. Eğer hata ettiysek, bizleri bağışlayın.
Avrupa Parlamentosu’nda temsilcilerimiz çok dilliliği savunuyor. HÖH’ün gençlik örgütü, 20.000 üyesi ile Avrupa’nın en büyüğüdür. Bizler çocuklarımızın geleceğine yatırım yapıyoruz. Birlik ve beraberliğimizin adı HÖH’tür”.
Avrupa Parlamentosu Üyesi Necmi Ali, “Avrupa’da sesinizin duyulması için son beş yıldaki desteğiniz için çok teşekkür ediyorum. Çıtayı yükselttik ve saygı kazandık. Avrupa’da Bulgaristan’ın çıkarlarını sadece kelimelerle değil, eylemlerle de savunduk. Tüm azınlıkların haklarını koruyoruz. AP aday listesinde Kırcali temsilcisinin bulunmaması spekülasyonunu durdurmalıyız. Bizler sadece birlik ve beraberlikten konuşuyoruz”.
Mitingde Avrupa Parlamentosu Üyesi İlhan Küçük ve Milletvekili Yordan Tsonev de konuşma yaptı.

Olaybg.com