Ana Sayfa Sinema Naim Süleymanoğlu filminde Bulgaristan Komunist Partisi kongresini canlandırmak üzere 55 yaş üstü...

Naim Süleymanoğlu filminde Bulgaristan Komunist Partisi kongresini canlandırmak üzere 55 yaş üstü erkek figüran aranıyor

2101
Paylaş

3 Eylül’de Sofya’da sosyalist dönem kostümü giymiş 55 yaşın üzerindeki erkekler için seçmeler düzenlenecek. 24 Çasa’nın verdiği habere göre, figüranlar “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin çekimini gerçekleştiren şirket tarafından aranıyor. Erkek figüranlar, senaryoda yer alan ve o dönem ülkeyi yöneten Bulgar Komünist Partisi kongresini canlandırmak üzere aranmaktadır. O zamanki iktidarın ideolojik temelleri, haltercinin yaşam ve spor kariyerinde büyük bir rol oynadı ve prodüksiyonda büyük ölçekli gösterilmesi doğal.
Sofya’daki çekimler filmin Bulgaristan’da çekilen son kadroları arasında olacak. Çekimler 15 Haziran’da başladı ve 15 Eylül’de sona erecek.
Yaz başından bu yana Kırcali ve Momçilgrad, filmin çekimleri nedeniyle Avrupa sinemasının sıcak noktaları arasında yer alıyor. Film efsanevi haltercinin yaşamı üzerine kurgulanmıştır, genç Naim Süleymanoğlu’nu ise 20 yaşındaki oyuncu Hayat Van Eck canlandırıyor. Bundan dolayı başrol oyuncusu Türkiye’den Kırcali’ye geldi ve meslektaşları ile bir süre Bulgaristan’da kaldı.
Van Eck, “Kırcali çok huzurlu bir yer gibi görünüyor, şehir merkezi güzel caddeleri ile harika. Bulgarca saymayı, insanları nasıl selamlayacağımı, birkaç anahtar ifadeyi söylemeyi öğrendim” diye belirtiyor.
Genç oyuncu Amsterdam doğumlu. Babası Hollandalı, annesi Türk’tür. Altı yaşından bu yana ise Türkiye’de yaşıyor. Şimdi, efsanevi haltercinin rolüne girebilmek için, 20 yaşındaki genç aktör vaktinin büyük bir kısmını spor salonunda harcıyor ve Naim Süleymanoğlu’nun erkek kardeş Muharrem’in uzman rehberliği altında halter antrenmanları yapıyor.
Filmde, Türkiye’de çekilen dizilerde yer alan Yetkin Dikinciler, Naim’in babası rolünde olacak. Annesini ise Selen Öztürk canlandıracak. Naim’in ilk antrenörü olan ve 1989 yılında Türkiye’ye göç eden Bulgaristan doğumlu halterci Enver Türkileri’yi Gürkan Uygun canlandıracak. Filmin yönetmeni ise Özer Feyzioğlu’dur.
Kırcali, Momçilgrad ve Sofya çekimlerinin dışında filmdeki sahneler Türkiye ve Azerbeycan’da da çekilecek.


Olaybg.com