Ana Sayfa Siyaset Nereye kayboldun Kırcalili!?

Nereye kayboldun Kırcalili!?

762
Paylaş

Kırcali bölgesinden 38 253 kişinin artık partiler umrunda değil

Önümüzdeki yıllarda Avrupa Parlamentosu’nda oy verirken “hayatlarını düzeltecek olan” 17 kişiye kaç kişi oy verecek?
Doğu Rodoplar’daki seçim listelerinde seçmenlerin sayısı çeyrek milyon. Resmi istatistiklere göre Kırcali bölgesinin nüfusu 150 bin kişidir. Buların 30.000’i çocuk olmakla birlikte, seçmenlerin sayısı 120 bin kalıyor. Bunlardan kaçı seçim sandığına gitmeyi istiyor? Çok azı, belki de 60 bini. Veya daha doğrusu, 50.000’den biraz fazla! Birincisi, adaylar dikkat çekici değil; ikincisi, Brüksel’de hiç bir şey kendilerine bağlı değil; üçüncüsü, insanlar politikacılardan bıktı. Sadece Kırcali bölgesinden 80-90 bin oy bekleyen politikacılardan.
“Planlı politika”nın bu rakamları merkez tarafından yapılan hesaplamalar ile gösterilmektedir. Sofya’dan rakamlar isteniliyor, açıklamalara katlanamıyorlar.

38 253 olduğunu biliyor musunuz?!
Bu rakamın ardında isimler, vatandaşlık numaraları, adresler, hayatlar, kaderler gizlidir. 10 yıl içinde Kırcali bölgesinde bu rakam kadar seçmen daha az oy kullanmıştır. Partiler bu insanların artık umrunda değil. Veya sadece bölgeyi terk etmişlerdir.

Kırcalili, nereye kayboldun? Bu, 26 Mayıs’ın akşam saatlerinde oy sandıkları açıldığında ve oyların sayıldığında asıl sorulan soru olacaktır.
Olaybg.com