Ana Sayfa Spor Ogi Asya’nın şampiyonundan finali kaybetti, bir hafta sonra Avrupa şampiyonasında

Ogi Asya’nın şampiyonundan finali kaybetti, bir hafta sonra Avrupa şampiyonasında

974
Paylaş

Avrupa Gençler Boks Şampiyonu Ergunnal Sabri, Sofya’da gerçekleşen son derece zorlu geçen uluslararası Emil Zhechev turnuvasında gümüş madalyanın sahibi oldu. Ogi, Asya’nın şampiyonu olan Azerbaycan böksöründen final karşılaşmasını kaybetti.

15 ülkenin boksörleri başkentteki ringte yarıştılar.
24rodopi.com önünde 17 yaşındaki Kırcalili gururumuzun antrenörü Stoyan Uzunov, şunları paylaştı: “Karşılaşma eşdeğerdi, Ogi’nin rakibi çok güçlüydü. 49 kilo kategorisinde yarışıyorö ancak daha önce 55 kilo kategorisinde yarışmış. Çocuğumuzun yenemeyeceği büyük bir fiziksel güç. Ogi hakem oylarından kaybetti. İtalya’daki Avrupa boks şampiyonası öncesinde Pazartesi Ogi milli takım ile kampa gidiyor.”
Eski kıta karşılaşmaları bir hafta sonra başlayacak. Eğer Ogi geçen yılki gibi burada altın madalya kazanırsaö Arjantin’de gerçekleşecek olan Olimpiyatlar için kota kazanacak. Bulgaristan’ın genç boksörleri, Emil Zhechev anısına düzenlenen üçüncü uluslararası turnuvada 7’si altın olmak üzere toplam 22 madalya kazandı. Antrenör Borislav Georgiev ve Aleksandır Alexandrov’un çocukları 7 gümüş ve 8 bronz madalya daha aldı.

olaybg.com