Ana Sayfa Gündem Okulda tehlike saçan merdivenler

Okulda tehlike saçan merdivenler

244
Paylaş

Otets Paisiy Ortaokulu Müdürü: Merdivenlerin acil onarımı gerekiyor!
Bugün tüm öğrencileri acilen tahliye edilen Kırcali Otets Paisiy Ortaokulu Müdür Zlatko Atanasov, 24rodopi.com önünde şunları paylaştı: “Olay yerinin ilk incelemesinden sonra birinci kattan dördüncü kata kadar tüm merdivenlerin acil onarımı gerektiği ortaya çıktı. Saat 11.00 civarında ikinci katta öğrencilerin bir etkinliği vardı. Müdür yardımcıları ikinci ve üçüncü kat arasındaki merdivenlerde çatlaklar meydana geldiği bildirildi. Tüm öğrencileri acilen tahliye ettik. Olayda yaralanan olmadı” diye açıkladı.
Olay yerine acilen İtfaiye ekipleri ve yerel ile devlet yönetimi temsilcileri geldi. Belediye Başkanı Yardımcısı Katya Mitovska’nın belirttiğine göre, okul önümüzdeki günlerde tatil ediliyor. Mitovska, “Tamirat esnasında okul basamaklarına hasar verilmediğinin altını çizmek istiyorum. Okul basamaklarında herhangi bir onarım çalışması yapılmamıştır” diye belirtti.
Kırcali Emniyet Müdürü Başkomiser Atanas İlkov, “Okul yönetiminin tepkisi acil ve yerindedir. Tüm kurumlar olay ile ilgili birlikte çalışıyoruz, sorumluluklarımızı yerine getireceğiz” diye belirtti.

Olaybg.com