Ana Sayfa TOP Okullar yine dolu, ancak inşaat işçileriyle. Okulun ilk gününe hazır olacaklar mı?...

Okullar yine dolu, ancak inşaat işçileriyle. Okulun ilk gününe hazır olacaklar mı? 13.8 milyon lev değerinde yoğun çalışma!

997
Paylaş

Kırcali’deki okul binaları tamiratı çalışmaları son hız devem ediyor.
Haziran ayı ortasında Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis, Belediyenin en kapsamlı altyapı projesini başlatmıştı. 5 okul ve bir anaokul binasının tamiratı için yaklaşık 13.8 milyon lev ayrılmıştır.
Projenin hayata geçtiği tarihte Hasan Azis, “Son 50 yılda böyle bir yatırım yapılmamıştır. Benim ve ekibimin önceliklerinin en başında eğitim gelmektedir” diye belirtmişti.
Yalıtım ve ekipmanları için P.R.Slaveykov okulu 3.3 milyon lev, Otets Paisiy okulu 2.05 milyon lev, aynı binayı paylaşan Hristo Botev Yabancı Diller Lisesi ve St. St. Kiril i Metodiy okulu 4 milyon lev, Peyo Yavorov okulu 1.5 milyon lev alacak. Mir anaokulunun restorasyon ve ekipmanlarına bir milyon ve 600 bin lev harcanılacak. Tamirat çalışmaları yeni eğitim-öğretim yılının ilk ziline kadar sona ermesi gerekiyor. Gecikme nedeniyle ise, “İnşaat işçilerinin okulun ilk günü öncesinde okulları terk edecek mi?” sorusu yanıt bekliyor.

olaybg.com