Ana Sayfa TOP Öldürülen bebeğin annesi hapisteki eşine tümörü olduğunu söylüyormuş…

Öldürülen bebeğin annesi hapisteki eşine tümörü olduğunu söylüyormuş…

979
Paylaş

Yirmi yedi yaşında D.H., doğum sırasında ya da doğumdan hemen sonra bebeğini öldürülmekle suçlanıyor. 72 saatliğine göz altında

Bebeği Su Aynası’ndan çıkarılan anne, hamileliğini gizliyormuş. 24rodopi.com önünde olayla ilgili yakından bilgileri olan kişiler, 27 yaşındaki anne yakınlarına hasta olduğunu, karnında bir tümörü olduğunu, bu yüzden şişmanladığını söylediğini belirtiyor. Belirttiklerine göre, kadının eşi hapisteymiş, bu da hamileliği ile ilgili soru işaretleri uyandırabilirmiş.

18 Aralık’ta Su Aynası civarında doğum yaptıktan sonra 27 yaşındaki kadın tıbbi yardım istemiş. Akıbeti belli olmayan bebeği emniyet ekipleri derhal nehir yatağında arama çalışmalarına başladı, hatta  bunu gerçekleştirmek üzere Su Aynası boşaltıldı. 19 Aralık’ta, üniformalı görevliler ve itfaiyeciler, Su Aynası’nın merkez kısmında yeni doğmuş bebeğin cesedini buldular. Anne, polis koruması altında  hastaneye yerleştirildi, annenin yeni doğmuş bebeğini öldürme olayı ile ilgili mahkeme öncesi işlemler başlatıldı.
Kırcali’de Sosyal Destek Dairesi çalışanları ise, 27 yaşındaki anne ile 2 yıl çalıştıkları ortaya çıktı. Annenin çocuklarının ikisi koruyucu aileye verilmiş olup diğer üçü için ise kocasının ebeveynlerinden yardım alıyormuş. Kadın yedi kez doğum yapmış, ancak bir önceki doğumunda bebeği vefat etmiş.

Kırcali Bölge Savcılığı açıklaması:

Bugün 20 Aralık 2018’de Kırcali Bölge Savcılığı, Ceza Kanunu’nun 120. maddesinde yer alan “doğum sırasında ya da doğumdan hemen sonra annesi tarafından bebeğini öldürme” suçundan dolayı 27 yaşındaki D.H.’yi sanık olarak huzuruna çağırdı. Şu ana kadar, 18 Aralık 2018 tarihinde Kırcali’deki Arda nehrinin Su Aynası bölgesinde D.H.’nin canlı bir erkek bebek dünyaya getirdiği  tespit edilmiştir. Annenin durumu kötüleştiğinden saat 16.00’da Kırcali hastanesinden tıbbi yardım istemiştir. Kadının doğum yaptığı bölgeyi tarif etmesiyle, emniyet güçleri derhal olay yerinde arama çalışmaları başlatmıştır. Yeni doğan bebeğin cesedi 19 Aralık 2018 tarihinde Su Aynası yatağında bulunmuştur. Bugüne kadar toplanan kanıtlardan, doğumdan sonra kadının bebeği Arda Nehri’nin sularına attığı tespit edilmiştir. Olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Sanık, Kırcali Bölge Savcısı kararı ile 72 saat gözaltında tutulurken, tutuklu yargılanması kararı istemiyle mahkemeye başvuruda bulunulacaktır.

Olaybg.com