Ana Sayfa Sinema Oyuncu Hayat Van Ek: Naim’in şehrinde başka bir enerji var! (benzersiz fotoğraflar)

Oyuncu Hayat Van Ek: Naim’in şehrinde başka bir enerji var! (benzersiz fotoğraflar)

476
Paylaş
DCIM101MEDIADJI_0016.JPG

24rodopi.com ekibinin, ünlü halterci Naim Süleymanoğlu rolüne nasıl hazırlandığı sorusuna oyuncu Hayat Van Ek şu yanıtı verdi: “İlk önce ağırlık kaldırmanın ve tutmanın nasıl yapıldığını öğrenmem gerekti. Bu, elbette, hazırlığımdaki en zor şeylerden biriydi. Sonra Naim’in nasıl düşündüğünü, davranışlarını, nasıl yürüdüğünü, nasıl konuştuğunu, jestlerini, en küçük ayrıntıları dahi öğrenmem gerekiyordu. Sahip olduğu bakışı da, sanki her zaman bir şeyler düşünüyormuş gibi, gözlerinin önünde gördüğü bir şeyler varmış gibi. Her zaman duygu doluymuş, ancak onları hiç göstermemiş.”
21 yaşındaki oyuncu „Cep Herkül-Naim Suleymanoğlu“ filminde başrolünü oynuyor. Prodüksiyon ekibi şu anda Momçilgrad ve Kırcali’de efsanenin hayatından sahneler çekiyor.
Hayat daha şunları paylaşıyor: “Naim bana nasıl ilham veriyor? Naim, bir insanda gördüğüm en güçlü iradeye sahip. 1,51 metre boyunda ve sadece 62 kg ağırlığında bir kişinin 190 kiloyu kaldırması çok etkileyici ve inanılmaz. Onun iradesi ve özverisi benim için eşi benzeri yok. Bu kadar ünlü bir insanı canlandırmak zor. Çünkü rolümün hakkını vermeliyim. Naim gibi düşünmem, hareket etmem ve davranmam gerekiyor. Tabii ki, film de her zaman fiziksel olarak formda olmamı gerektiriyor, bu da kolay bir iş değil. Yaşadığı şeyler her insan tarafından kaldırılamaz. İç dünyasındaki mücadelesini kamera önünde yeniden canlandırmak zor. ”
Haltercinin memleketine dair izlenimleri neler olduğu sorusunu ise Hayat Van Ek, “Evet, biz şu anda buradayız. Buradaki insanların konuşma biçimi, sahip oldukları Bulgarca ve Türkçe karışık lehçesi – Naim’in videolarda bu şekilde konuştuğunu duydum. Bu bile onun için belli hisler ve izlenimler yaratıyor. Çünkü lehçeyi öğrendiğinde, kelimelerin arkasındaki duygular ortaya çıkıyor. Onu tanıyan insanlarla konuşurken onunla ilgili anılarını paylaşıyorlar. Burada, onun memleketinde, farklı bir enerji var” diye yanıtlıyor.

Not: Naim’in eşsiz fotoğrafları, Cep Herkül-Naim Suleymanoğlu filminin yapımcıları tarafından 24rodopi.com’a verilmiştir.
Olaybg.com