Ana Sayfa Gündem Pasaport Şubesi Müdürü: Yıl sonuna kadar 35 000’in üzerinde pasaport ve 20...

Pasaport Şubesi Müdürü: Yıl sonuna kadar 35 000’in üzerinde pasaport ve 20 000’in üzerinde kimlik kartı düzenleyeceğiz

889
Paylaş

„Bulgaristan Kimlik Belgeleri“ Bölge Birimi Başkanı Elina Garipova, yıl sonuna kadar 35000’in üzerinde pasaport ve 20000’in üzerinde kimlik kartı düzenlemeyi öngördüklerini belirtti. Ancak, geçen yıllarda olduğu gibi, yaz aylarını belgelerini yenilemek için de kullanan göçmenlerin, pasaport şubeleri önünde kuyrukta beklemeyeceklerini de belirtti.
Yıl başından bu yana Kırcali ilinde 13 852 pasaport ve 7 280 kimlik kartı düzenlenmiştir. Belge düzenleme dilekçeleri ise 21 000’in üzerindedir. Bu yıl bölge sakinlerinin 14.555’inin pasaport süresi sona eriyor. En yoğun ayların yine haziran, temmuz ve ağustos olması bekleniliyor.
Garipova şunları da dile getirdi: “Sıra numarası sistemi geliştirdik. En yoğun dönemde, günde yaklaşık 200 sıra numarası veriyoruz. Bu sıra numarası ile vatandaşlar kuyruğa girmeden sıralarını takip edebilecekler.”
Elina Garipova, bölgede yaşayan vatandaşlara, eğer belgelerini değiştirmeleri gerekiyorsa bunu Ramazan Bayramı öncesinde yapmaları çağrısında bulundu, çünkü bayramda ve sonrasında ciddi bir belege değiştirme akını beklediklerini belirtti. Bu işlemleri yapmak için en tenha çalışma günleri ise çarşamba, perşembe ve cuma günleridir.

olaybg.com