Ana Sayfa TOP Pasaport şubesi “Sıra Numarası” yaz çalışma sistemine geçti… (fotoğraflar)

Pasaport şubesi “Sıra Numarası” yaz çalışma sistemine geçti… (fotoğraflar)

1012
Paylaş

Kırcali’de daha sabahın erken saatlerinde belge değiştirme kuyruğu. Pasaport Şubesi “yoğun” çalışma rejimine veya kuyrukta bekleyen bir yaşlı bayanın tabiriyle “çok millet” sistemine geçti. Düzinelerce ilçe halkı ve göçmen, her gün Pasaport Şubesinde kuyruğa giriyor.
Yıl sonuna kadar Kırcali ilinde 35 000 pasaport ve 20 000 kimlik kartı düzenlenmesi bekleniliyor. Bu rakamlar, Bulgaristan Kimlik Belgeleri Bölgesel Birimin Başkanı Elina Garipova tarafından öngörülüyor. Ancak Garipova’ya göre, yaz aylarını memleketini ziyaretinin yanısı sıra belgelerini de değiştirmek için kullanan göçmenlerin yoğunluğu nedeniyle kuyruklar oluşan geçen yıllardaki gibi yoğunluk beklenilmiyor.
Şu ana kadar Kırcali ilinde 14 000’i aşkın pasaport ve 7 000’in üzerinde kimlik kartı düzenlenmiştir. Bu yıl bölgemdeki 14 555 vatandaşın pasaport süreleri sona eriyor. Garipova daha, “Sıra numarası sistemine geçtir. En yoğun dönemlerde her gün yaklaşık 200 sıra numarası veriliyor. Böylelikle vatandaşlarımız sıraları için daha az endişeli ve kuyruk çilesi ortadan kalkmış oluyor” diye belirtti.

olaybg.com