Ana Sayfa Gündem Pazar günü gerçekleştirilecek olan Zvinitsa köyü muhtar seçiminde HÖH ve GERB, Ençets...

Pazar günü gerçekleştirilecek olan Zvinitsa köyü muhtar seçiminde HÖH ve GERB, Ençets köyünde ise Yüksel Bekir kendi kendine yarışacak

1096
Paylaş

Pazar günü gerçekleştirilecek olan muhrat seçimlerinde, Zvinitsa köyü 500 sakinin oyu için HÖH ve GERB mücadele edecek. Bu iki parti köy muhtarı için kendi adaylarını belirledi. Bu köylerde tekrar muhtar seçimi, belediye meclisi üyesi Bojidar Stoyanov’un 2015 yılında seçilen muhtarlarının hala şirket sahibi oldukları açıklamasından sonra gündeme geldi.
Zvinitsa’nın şu anki muhtarı Niyazi Nazim Veli ve Ençets muhtarı Yüksel Yakub Bekir, HÖH tarafından yine aday gösterildi.  Ençets köyü muhtarının ismi şimdiden belliyken, Zvinitsa’da ciddi bir seçim öncesi kampanyası ve çekişmeli bir seçim günü olacağı görünüyor. GERB, Belediye Seçim Komisyonu önünde Zvinitsa köyü muhtarı için Mahmud Süleyman Hüseyin’i aday gösterdi.
2015’te gerçekleştirilen seçimlerde Zvinitsa köyü muhtarlığını, 26 oy alan Hafize Mehmed’e karşı, 292 oy ile Niyazi Veli kazanmıştı. Aynı seçimlerde Ençets köyünde 125 oy ile Yüksel Bekir muhtar olmuş, GERB adayı Sinan Beysim 26 oy, BSP adayı Murad Mümün ise 10 oy almıştı.

Olaybg.com