Ana Sayfa Gündem Prof. Dr. Todor Çerkezov: Doktorlarımızla ve tüm çalışanlarla gurur duyuyorum!

Prof. Dr. Todor Çerkezov: Doktorlarımızla ve tüm çalışanlarla gurur duyuyorum!

1388
Paylaş


24rodopi.com önünde Kırcali Dr. Atanas Dafovski Hastanesinin Müdürü Prof. Dr. Todor Çerkezov şunları paylaşıyor: “Şu anda Kırcali Hastanesinde dört koronavirüs hastası tedavi görüyor. İlk tedavi olan hsta taburcu edildi. Yoğun bakım ünitesinde, ventilasyon makinasına bağlı bir ağır hastamız var. Diğer üç hastanın durumu iyi.”.
Doktor daha, “Bugünlerde hastanenin doktorları ve çalışanları ile daha çok gurur duyuyorum. Birlik ve profesyonellik gösterdiler, korkunun esiri olmadıklarını gösterdiler” diye belirtiyor.
Hastaneye birçok bağış gelmiştir.
“Yoğun tedaviye ihtiyaç duyan hastalar için satın alınmış ve artık hastanemizde bulunan solunum cihazlarını sağlayan Milletvekili Delyan Peevski’nin bağışına vurgu yapmak istiyorum. Kendisi para bağışında da bulunmuştur. Kırcali Belediyesi ile Krumovgrad Belediyesi, Byala Slatina’dan Neşo Mironov’u ve daha birçok şirket, kurum ve vatandaşı atlamak istemiyorum. Kırcali Hastanesine bağışta bulunan herkesin ismi hastanemizin sitesinde yer alıyor.”.

Bununla birlikte, en güzel jest Kırcali “Otets Paisiy” Okulundan iki öğrenciden gelmiştir.
Kendi biriktirdiği 85 levi hastaneye bağışlayan birinci sınıf öğrencisi Petır Stoyçev ve bursundan 100 lev bağışlayan 14 yaşındaki Beste Berber de hastanenin bağışçıları arasında yer alıyor.

Koronavirüs salgını sona erdikten sonra, hastane yönetimi kamuya bağışların raporunu verecek.

Olaybg.com