Ana Sayfa Mansetler Raydan çıkan trenin makinisti: Dağdan kopan tonlarca kaya bir anda yola döküldü,...

Raydan çıkan trenin makinisti: Dağdan kopan tonlarca kaya bir anda yola döküldü, Söğütlü ırmağına düşeceğimizi zannettim!’

511
Paylaş

Kırcaali-Podkova-Kırcaali seferini yapan yolcu trenin makinisti Remzi H. meslektaşlarına, ‘Dağdan kopan kayalar demiryolu kenarındaki kantonu sıyırarak bir anda trenin önüne düştü. Tren, küçük paraçaların üzerinde epeyce sürüklendikten sonra raylardan çıktı ancak büyük kaya paraçalarına çarparak durabildik. Bir an Söğütlü ırmağına düşeceğimizi zannettim’ cümleleri ile olayı anlattığı anlaşıldı.
Hatırlanacağı gibi Podkova’dan Kırcaali’ye hareket eden 3 araçlı dizel yolcu tren seti dün sabah raydan çıktı.
Kazanın Podkova – Rogozche istasyonları arasında gerçekleştiği belirtildi. Kazada ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı.
Saat 08:20’da gerçekleşen kazadan sonra bölgeye demiryolu ulaşımı yapılamazken iki gündür Podkova-Momçilgrad-Kırcaali seferleri otobüs aracılığı ile sağlanıyor.
Kazaya sebep olarak rayların üzerine düşen büyük kaya parçalarının neden olduğu ve düşen kütlenin treni raylardan çıkmasına neden olduğu yetkililerce vurgulandı.
Dü akşam Momçilgrad garına getirilen 60 tonluk tren bugün öğle saatlerinde Varna şehrindeki bir tamir deposuna çekildi.
Yaklaşık on bin leva tutar tahmin edilen ve devlet tarafından karşılanacağı öngörülen trenin onarımı maksimum 2 gün içinde tamamlanması bekleniyor.
Bir yıl önce benzer bir kazada Kırcaali Jelezni Vrata durağı yakınlarında yaşanmıştı.

olaybg.com