Ana Sayfa Yaşam Rüşvet değildi, para cezasını ödemek istedim … Türkiye’de olduğu gibi!

Rüşvet değildi, para cezasını ödemek istedim … Türkiye’de olduğu gibi!

995
Paylaş

26 Nisan ‘da polis memurlarına rüşvet verilmesi için gözaltına alınan 57 yaşındaki adam, „Bana karşı bir rüşvet davası açıldığına şaşırdım. Cezamı ödemek için cebimden 100 lira çıkarmıştırm. Türkiye’de cezalarımızı heme ödeyebiliyoruz „dedi.
Hem Türkiye, hem Bulgaristan vatandaşı olan Rodoplu, Kırcali’nin tanınmış avukatı Georgi Belev’den yasal koruma istemiş. Kısa yanıtıyla avukat bunu doğruladı – müvekkili, cezasını hemen ödemek isteyen bir vicdanlı vatandaş olarak hareket ettiğini belirtti. Tanıdıkların önünde, göçmen, Türkiye’de polisin para cezalarını toplama hakkına sahip olduğunu açıkladı. Bu durumda, trafik memuruna cezasının ne olacağını sormuş. Polis cezasının 20-30 lev olacağını belirtmesi üzerine cüzdanından 100 lira çıkarmış. Rüşvet verme suçuyla çifte vatandaş 26 Nisan tarihi saat 8.50’de Kırcali’de gözaltına alındı.
Trafik polisleri hatalı sollama nedeniyle bir Volkswagen aracını durdurdu.
Kırcali Emniyet Müdürlüğünün resmi kayıtlarında, “Bir idari ihlal ceza hazırlanırken, polis memurlarından birinin cebine 100 Türk lirası koymaya çalışan sürücü derhal gözaltına alındı. Ceza Kanununun 304. maddesinin 1. fıkrası gereğince hızlı yargılama sürecine gidilmiştir” diye belirtiliyor.
Benzer bir versiyon daha önce Çilik kontrol noktasında durdurulan bir başka Türk vatandaşı daha geliştirmişti. Onun vignette skreci olmadığından polise para teklif etmişti. Mahkeme şartlı tahliye etmişti.
57 yaşındaki çifte vatandaşa da şartlı tahliye veya para cezası verilmesi bekleniyor.

olaybg.com