Ana Sayfa Mansetler Sanatçı Mustafa Çavuşev’e Türkiye’de silahla ateş ettiler – gümrükte bir şahsa ihtarda...

Sanatçı Mustafa Çavuşev’e Türkiye’de silahla ateş ettiler – gümrükte bir şahsa ihtarda bulunmuş!

2079
Paylaş

Ses sanatçısı Mustafa Çauşev’e silahla ateş ettiler. Olay, Türkiye’nin İstanbul şehrine giderken otobanda meydana gelmiş. Nova TV’nin verdiği habere göre kurşun sanatçının birkaç santimetre yakınından geçmiştir. Araçta daha Çauşev’in eşi ve kızı bulunuyormuş. Silahlı saldırının sebebi ise, bir saat öncesinde Mustafa Çauşev’in Bulgaristan ile Türkiye sınır kapısında bir Türkiye vatandaşına kuyruğa girmesi uyarısında bulunmasıdır.
Mustafa Çauşev olayla ilgili şunları anlattı: “Silahlı saldırı, beklenilmeyen bir sona sahip tatsız bir olaydır. Türkiye sınırında sıranın bize gelmesi için kuyrukta bekliyordur. Arkamızda bulunan araç önümüze geçmek istedi. Araçta bulunan adam yaklaşık 40 yaşlarındaydı. Ona, sırasını neden beklemediğini sordum. Adam elinde belgelerle kızgın bir ifade taşıyordu. Ancak sadece belgelerin denetlenmesi ile sırı geçemeyecekti, çünkü birçok araç kuyrukta bekliyordu. Belli ki acelesi vardı, ancak ben de ona kaba davranmadım. Gülümseyerek ihtarda bulunmuştum. İstanbul yolunda, şehrin hemen girişinde, ateş edildiğini duydum, korkmaya vaktim dahi olmadım. Eşim aracın camı kırık olduğunu gördü. Camda bir top büyüklüğünde delik oluşmuştu. Her şey benim bir uyarım sonucu oldu.”
Eşi ve kızı ile yolculuk yapan Mustafa Çauşev daha şunları paylaştı: “Ankara başkonşolosluğumuzdan ortada bir cinayet yoksa sorun olmadığını söylediler. Soruşturmayı yürüten polis memuru da şikayette bulunmamamızı tavsiye etti.”

olaybg.com