Ana Sayfa Polisiye film Sarnitsa’lı Beysim’in avukatı Zarchev: Müvekkilim, Bulgaristan’ı yöneten hırsızların almadığı cezayı aldı!

Sarnitsa’lı Beysim’in avukatı Zarchev: Müvekkilim, Bulgaristan’ı yöneten hırsızların almadığı cezayı aldı!

381
Paylaş

Yasadışı silahını korkutmak amacıyla kullanarak hataya düşen Mineralni Bani ilçesi Sarnitsa köyünden Beysim Salif, cinayet tehdidi ve yasadışı ateşli silah ve mühimmat bulundurma suçundan 2 yıl „hapis“ cezası ve 4 yıllık bir deneme aldı. Ancak zanlının aldığı ceza 4 yıllık bir deneme süresiyle ertelendi.
‘Ertelenen’ hapis cezasına çarptırılan Sarnitsa’lı Beysim S. bugün  gerçekleşen ön duruşmada savcılıkla anlaşarak suçunu kabul etti.
Hatırlanacağı gibi Haskovo ili, Mineralni Bani ilçesine bağlı Sarnitsa köyünde çobanlık yapan 55 yaşındaki Beysim, komşusü Mümün ile tartıştığı sırada kaçak ev yapımı tüfeği ile ateş açarak saklandıktan sonra, köye gelen terörle mücadele ekipleri tarafından yakalanıp gözaltına alındı.
Bugünkü duruşmadan sonra gazetecilere konuşan zanlı Beysim’in avukatı S. Georgi Zarchev, “Duruşma, Bulgaristan’da mahkeme, savcılık ve soruşturma organlarının oldukça karmaşık bir halde olduklarının ispatıdır. Müvekkilim Beysim, Bulgaristan’ı yöneten hırsızların almadığı bir cezayı aldı!” diye konuştu.

olaybg.com