Ana Sayfa Gündem Savcılık: Bebeğin ölümü ile ilgili sadece Mestan suçlanılıyor!

Savcılık: Bebeğin ölümü ile ilgili sadece Mestan suçlanılıyor!

744
Paylaş

Kaza ile ilgili teknik uzman raporu bekleniliyor

24rodopi.com önünde Bölge Savcılığından, Zagorsko yakınlarında meydana gelen kazada ölen 6 aylık bebeğin ölümüyle suçlanan tek kişinin Lütvi Mestan olduğu bildirildi. Savcılıktan daha, dava ile ilgili adli tıp raporlarının hazır olduğu, sadece aracın teknik bilirkilşi raporunun beklendiği de bildirildi.
Kazanın 14 Nisan’da Kırcali-Makas yolunda gerçekleştiğini hatırlıyoruz. Kazada Lütvi Mestan’ın ve Kirkovolu bir ailenin aracı çarpıştı ve 6 aylık bir bebek öldü. Çeşitli yaralanmaları olan anne, baba ve diğer çocukları hastaneye yerleştirildi. Politikacı ihmal sonucu ölüme neden olma nedeniyle 24 saatliğine gözaltına alındı. 10.000 BGN değerindeki kefalet karşılığında serbest bırakıldı.
Olay ile ilgili iki haftalık sessizliğin ardından Mestan basına yaptığı açıklamada, „Başkasının günahını üzerime almayacağım“ diye açıklama yaptı. Ona göre, kazanın suçlusu diğer aracın sürücüsü, yani ölen bebeğin babasıdır. Politikacı, Dur işaretinde durduğunu, sonra hareket ettiğini ve ardından sol şeritte hareket eden ve Mestan’ın sürdüğü aracın sağ tarafına çarpan ailenin arabası tarafından çarpıldığını belirtti.
Ancak ailenin avukatına göre, politikacı karşı yönden araç gelip gelmediğine emin olmadan hareket etmiştir.
Avukat Nikolay Dimitrov, “İşaretin görünürlüğü yaklaşık 150-170 metredir ve karşıdan gelen aracın görülmemesi mümkün değildir” diye belirtti. Ona göre, müvekkilinin aracı saatte yaklaşık 90 km hız ile hareket ediyormuş. Avukat, iddia makamının ailenin geri kalanının yaralanmasından dolayı Lütvi Mestan aleyhinde daha ağır bir idianame hazırlamasını beklediğini söyledi.


Olaybg.com