Ana Sayfa Gündem Sayım memuru bana „Tanrıya inanıyor musun?“ sorusunu sordu!

Sayım memuru bana „Tanrıya inanıyor musun?“ sorusunu sordu!

485
Paylaş

Birçok Kırcaalili nufus sayımın hatalı olabileceğini düşünüyor.
Kırcaali Byalo more binasında oturan bir bayan şöyle dedi. ‘Bilindiği üzere, nüfus sayımında kendimizi Müslüman Türk olarak belirlememiz rica edildi ancak sayım memurları her şeyi çarpıtıyorlar. Sorulması gereken soru net: „Müslüman mısın, Hristiyan mısın, ateist misin? Sayım memurunun bana sorduğu soru ise şuydu: ‘Tanrıya inanıyor musun?
İtiraf etmeliyim ki memurun sorusuna ne cevap vereceğimi bilemedim. Etnik köken ve inanç aidiyeti açısından sayım hatalı olabilir’ diye konuştu.
Kırcaali, Vızrojdentsi 9, blok sakini engelli bir bayan ise ‘Giriş kapısına not bırakmışlar. Kapıları açmayacağız, temizlik işçisi bizim eve her hafta gelen bir kadın 3 aydan fazla bir süredir, kendisiyle ve bizimle, belediye tarafından resmi anlaşma olmasına rağmen, bizim eve gelmiyor. Bu durumda eve yabancı insan almamız zaten mümkün değil’, diye konuştu.
Sadece etnik köken ve inanç aidiyeti açısından değil, bu şartlarda nufus sayımın tümü hatalı olabilir.
Hatırlanacağı gibi Ulusal İstatistik Enstitüsü’nün her on yılda bir yaptığı Bulgaristan’daki elektronik nüfus ve konut stoğu sayımı başladı. Elektronik sayım Eylül sonuna kadar uzatıldı ancak 18 Eylül’den sonra sayım memurları da alan sayımına başladı.
Bulgaristan’da 18. kez yapılan 2021 nüfus sayımı 3 Ekim’de sonuçlanacak.

olaybg.com