Ana Sayfa Gözlemci Seçimler bugün olsaydı: GERB -% 20.3, BSP -% 18.1, Slavi Trifonov’un partisi...

Seçimler bugün olsaydı: GERB -% 20.3, BSP -% 18.1, Slavi Trifonov’un partisi -% 7.1, HÖH -% 6.7, DB -% 4

987
Paylaş

Gelecek Mecliste 5+1 parti. Yönetimdeki koalisyona yakınlığı ile bilinen 24 Çasa (24 Saat) gazetesi tarafından talep edilen ve Trend sosyoloji merkezinden gerçekleştirilen kamuoyu araştırmasının sonuçlarına göre Slavi Trifonov’un partisi üçüncü sıradaki siyasi güçtür.
GERB, ana rakibi BSP’den % 2 gibi bir farkla ilk siyasi güç olmaya devam ediyor. Yerel seçimlerden sonra, Boyko Borisov’un partisi oylamayı kazananın geleneksel „bonusundan“ yararlandı, ancak bu etki artık tükenmiş durumda. Pernik su krizinin de etkisi olacak ki, ana iktidar partisini destekleyen oranında hafif bir erozyon gözlemlenmekte. Şubat ayındaki seçmen tutumları, bir sonraki Meclis formülünün 5 + 1 parti olacağını gösteriyor. Bugünün kamuoyu tutumuna göre % 20.3 ile GERB, % 18.1 ile BSP, % 7.1 ile Slavi Trifonov’un partisi, % 6.7 ile HÖH ve % 4 oy ile Demokratik Bulgaristan bir sonraki Parlamentoya girecek partilerdir. VMRO Bulgar Ulusal Hareketi, Karakaçanov’un partisinin bir sonraki Parlamentoda temsil edilme ihtimalini koruyan tüm katılımcıların % 2.6 desteğiyle kalıyor.
Anket, ülkenin yetişkin nüfusunu temsil etmektedir ve 18 yaş üzerinde 1007 kişi arasında “yüz yüze” anket yöntemi ile 3 ile 10 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.
Olaybg.com