Ana Sayfa TOP Seçimler nedeniyle pasaport şubeleri seçim günü de açık olacak

Seçimler nedeniyle pasaport şubeleri seçim günü de açık olacak

196
Paylaş

Kırcali Emniyet Müdürlüğü Bulgaristan Kimlik Belegeleri Birimleri, belediye meclis üyeleri ve belediye başkanı seçimleri gününde oy kullanma haklarını gerçekleştirmek üzere geçerli kimlik belgelerine sahip olmayan Bulgaristan vatandaşlarına yardımcı olacak. İl Emniyet Müdürlüğünden verilen bilgilere göre, pasaport şubesi çalışanları 27 Ekim tarihinde saat 08.30 ile 19.30 arasında görev başında olacak.
27 Ekim’den önceki hafta kayıp, çalınmış, zarar görmüş, imha edilmiş veya süresi dolmuş nüfus cüzdanı olan veya geçerli belgeleri bulunmayan Bulgaristan vatandaşlarının için oy kullanma haklarını gerçekleştirebilmeleri için gerekli organizasyon oluşturulmuştur.
Bulgaristan Kimlik Belgeleri Müdürlüğü şu çalışma organizasyonu oluşturdu:
İlgili düzenleme gerekliliklerine bağlı olarak, yeni bir kimlik kartı için başvuruda bulunan vatandaşların belgelerini düzenleme süresi hızlandırılacak veya kayıp, çalınmış, hasar görmüş, imha edilmiş kimlik kartı veya süresi bitmiş belgeler durumunda oy kullanma belgesi verilecektir.
25 Ekim 2019 çalışma gününün sonunda yeni bir kimlik kartı çıkarmak mümkün değilse, vatandaşların talebi üzerine oy kullanmak için gerekli belge verilecek.
Belge verme prosedürü aşağıdaki gibidir:
Vatandaşlar, 22 Ekim 2019 – 26 Ekim 2019 günleri arasında 08.30 – 17.00 saatleri ve 27 Ekim 2019 tarihinde 08.30-19:00 saatleri arasında, Kırcaali Bölge Polis Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı Bölge Müdürlükleri pasaport sektöründe şahsen talepte bulunabilecektir. Belediye meclis üyeleri ve belediye başkanı seçiminde oy kullanma hakkını gerçekleştirme imkânı veren belegeler ancak kimlik kartı başvurusu kabul edildikten sonra düzenlenecektir.
Belediye meclisi üyeleri ve belediye başkanı seçiminin ikinci turunda (03.11.2019), belirtilen şekilde ve ilan edilen çalışma saatlerine göre 29.10.2019 – 03.11.2019 tarihleri arasında yeni oy kullanma belgesi verilecek.
Kalıcı ve geçici adres belgeleri belediye idaresi tarafından verilir.
Oy kullanma belgesi Seçim Komisyonu huzurunda ibraz edilmek ve sadece seçim günü olan 27 Ekim 2019 tarihinde geçerli olmak üzere düzenlenecek.
Olaybg.com