Ana Sayfa Eğitim Sendikalar: Ebeveynlerin % 55’i ve öğretmenlerin % 56’sı anaokullarının açılmasını istiyor!

Sendikalar: Ebeveynlerin % 55’i ve öğretmenlerin % 56’sı anaokullarının açılmasını istiyor!

2718
Paylaş

Ülkedeki ebeveynlerin % 55’i çocuklarını anaokuluna göndermeye hazır, anaokul öğretmenlerinin % 56’sı da düzenli bir eğitim ortamında çalışmaya başlamaya hazır. Bunlar, „Eğitim“ sendikası tarafından incelenen en küçükler arasında eğitim sürecini yeniden başlatma tutumlarıdır.
Ankete katılan öğretmenler, ebeveynler ve paydaşlar, ağırlıklı olarak anaokullarının sağlık otoritelerinin getirdiği önlemlere uygun olarak 1 Haziran’da faaliyete geçmeleri gerektiğini yanıtladı. Eğitim Sendikası, ülkedeki anaokullarının mevcut çalışmaları hakkında bilgilendirildi.
Eğitim ve Bilim Bakanlığı’na göre, anaokullarının % 70’i uzaktan çalışmakta ve bazı belediyeler anaokul öğretmenlerine okul öncesi sistemi yeniden başlatmak için metodolojik hazırlıkta çocuksuz gerçek bir ortamda çalışma fırsatı sağlamıştır. Ankete katılan öğretmenlerin % 75’i yarından çocuksuz metodolojik eğitimde çalışmaya hazır olduğunu ve istek duyduklarını ifade etmiştir.
Yine ankete göre, katılımcı öğretmenlerin % 69’u uzaktan veya metodik bir eğitim modunda çalışmazlarsa bir aylık ek ücretli izin verilmesi gerektiğini belirtmiştir. Bulgar ebeveynlerin % 91’i, anaokulları bir hafta içinde çalışmaya başlamazsa, ebeveynlik sorumluluklarını yerine getirmeleri için bir aylık ek ücretli izin vermenin adil ve mantıklı olacağını belirtmiştir.
Olaybg.com