Ana Sayfa Gündem Sistem çalışıyor! Türkiye’de trafik cezasına çarptırılan Bulgaristan plakalı araçların cezaları sınır kapılarında...

Sistem çalışıyor! Türkiye’de trafik cezasına çarptırılan Bulgaristan plakalı araçların cezaları sınır kapılarında ödenecek…

701
Paylaş

11 Nisan 2019 tarihinde Türkiye sınır kapılarında, ülkede kaldıkları süre boyunca ödemeleri başka bir yerde yapılmayan yabancı uyruklulara uygulanan ceza ve yaptırımları toplama sistemi, Türkiye sınır kapılarında uygulanmaya başlandı.

Türkiye’de kaldıkları sürede tarfik ihlalleri nedeniyle kesilen ve Türkiye’de otobanları kullanırken geçiş ücreti ödememe cezaları söz konusudur. Bu cezalar  artık ülkeden ayrılırken sınır kapılarında ödenecek, uygulanan tüm para cezaları ve diğer yaptırımlar hakkındaki bilgiler ise gümrük memurunun ofis bilgisayarına gönderilecektir.
Ödenmemiş cezaların olması durumunda, banka kartları dahil olmak üzere gümrük idaresindeki bir kasada hemen ödeme yapmak için bir önerge sunulacaktır. İçişleri Bakanlığı sisteminde ödenmemiş eski para cezaları için veri varsa, bunlar da talep edilecektir. Aynı anda ödeme yapamama durumunda araç, ceza ödenene kadar gümrüklerdeki otoparklarda bekletilecek.

Cezaların derhal ödenmesiyle ilgili yeni sisteme bağlı olarak, Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye topraklarındaki trafik yasasına ve diğer yönetmeliklere kesinlikle uymaları tavsiye olunur.
Olaybg.com