Ana Sayfa Mansetler Sokağa atılan ailenin otelini ödeyen polis memurları: Bizler kahraman değiliz, insanlara yardımcı...

Sokağa atılan ailenin otelini ödeyen polis memurları: Bizler kahraman değiliz, insanlara yardımcı olmalı ve topluma hizmet etmeliyiz

933
Paylaş
DCIM100MEDIADJI_0023.JPG

Çarşamba günü Kırcali’nin gündemine yerleşen iki polis memuru şunları paylaştı: “Bizler kendimizi kahraman olarak görmüyoruz. Böyle durumlarda her vicdanlı vatandaşın yapacağı şeyleri yaptık. Şimdiye kadar böyle bir olayla karşılaşmamıştırk, insanca hareket ettik. Bizler polis memuruyuz ve yardımcı olmalıyız, topluma hizmet etmeliyiz.”
Kostadin Simitçiev ve Krasimir Angelov, sokakta ve parasız kalan bir bebek sahibi ailenin otel parasını ödediler. İki polis memuru aileye yiyecek alıp harçık da verdi.
Olay Pazartesi akşamı gerçekleşiyor. Saat 22.00 sularında 28 günlük bebeği ile bir kadın ve bir erkek Emniyet Müdürlüğüne sığınıyor. Gelen aile, yakın bir köydeki çiftlikte çalıştıklarını, ancak çiftlik sahibinin onları işten çıkardışını, onları kendi aracıyla Kırcali’ye kadar getirdğini ve buraya terk ettiğini anlatmış. O akşam görevde olan iki polis memuru derhal aileye bir otel odası ve yemek parası sağlamış. Kırcali Emniyet Müdürlüğünden yardım isteyen aile bir saat sonra bebekleriyle birlikte otele yerleşmiş. Ertesi gün aile kendi evlerine gitmiş. Kadın ev erkek Veliko Tırnovo ilindendir.
İki polis memuru daha şunları paylaştı: “Bundan dört gün önce çiftlikte çalışmak için işe alındıklarını anlattılar. Bir araçla Veliko Tırnovo’dan çiftliğe kadar getirilmişler. Ancak çiftlik sahini pazaretesi akşamı onalara ihtiyacı olmadığını söylemiş ve kendi aracıyla Kırcali’yr kadar getirmiş. Hiç paraları yoktu. Kendi imkanlarımızla yardımcı olmaya çalıştırk. Emniyet Müdürlüğü yönetimine de bilgi verdik.”

olaybg.com