Ana Sayfa TOP Sözleşme imzalandı: 63.000 kişiye “daha kaliteli su” sağlamak için 67.8 BGN

Sözleşme imzalandı: 63.000 kişiye “daha kaliteli su” sağlamak için 67.8 BGN

235
Paylaş

Kırcali’nin su boru hattı altyapısına 67,8 milyon BGN’den fazla yatırım yapılacak. Yapılacak yatırımın miktarı bu olup Çevre Koruma 2014-2020 Operasyonel Programı bu rakamın 49.8 milyon levini hibe olarak sağlayacak.
Çevre ve Su Bakanı Neno Dimov ve Kırcali Su Temini ve Kanalizasyon Ltd. Şti. Başkanı Slavço Slavkov, su temini sisteminin ve kanalizasyon şebekelerinin tamamlanması ve yeniden yapılandırılması için bir sözleşme imzaladı. Projenin uygulanması ile, şirketin hizmet verdiği bölgede su temini sisteminde tespit edilen ana eksiklikler ve sorunlar ortadan kaldıracaktır. Faaliyetler arasında Ençets köyünde içme suyu arıtma tesisinin yeniden inşası ve modernizasyonu, Borovitsa su temin sisteminin ana boru hattının yeniden inşası da yer almakta. Gledka, Gorna Gledka, Prileptsi mahalleleri ve Rezbartsi köyündeki kanalizasyon şebekesinin tamamlanması ve yeniden inşa edilmesi planlanmaktadır.
Proje faaliyetlerinin uygulamasıyla 63.000’den fazla Kırcali sakini, kalitesi artırılmış su kaynağına erişebilmesi, bölgedeki su temin şebekesindeki su kaybının % 7 oranında azalması bekleniliyor.
Projenin uygulama süresi 49 aydır.
Olaybg.com