Ana Sayfa Gündem Spor salonları ve alışveriş merkezleri Pazartesi açıyor

Spor salonları ve alışveriş merkezleri Pazartesi açıyor

725
Paylaş

Sağlık Bakanı, 18 Mayıs Pazartesi gününden itibaren alışveriş merkezlerinin müşterilerle çalışabileceğini belirten № RD-01-268 / 15.05.2020 emirnamesini düzenledi.
AVM çevresindeki ve kapalı alanındaki eğlence ve oyun salonları ve barlarının yanı sıra restoranlar ve eğlence mekanlarının – restoranlar, fast food restoranları, barlar ve kafeler, eğlence merkezleri, çocuk ve spor tesisleri kapalı kalıyor. Burada bulunan, ancak açık alanı ve ayrı bir girişi olan restoranlar istisna olarak çalışabilecek.
Aynı emirnameye göre, 18 Mayıs Pazartesi günününden itibaren grup faaliyetleri için 10 kişiden fazla ve 4 metrekarede 1’den fazla kişi çalışmama koşuluyla spor salonları faaliyetlerine devam edebilir.
Emir, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak okul öncesi ve okul eğitim sistemi kurumlarının, öğrencilerin eğitimini, kişisel gelişimi için değerlendirme ve destek düzenlemelerini ve mümkün olduğunca elektronik bir ortamda öğrenciler ve doktora öğrencilerinin eğitim ve değerlendirmelerini organize etmelerine de izin veriyor.
Olaybg.com