Ana Sayfa Gündem Stoiçkov, Balıkov, Kahveci… ve 6.000 mutlu futbol gönlü (fotoğraflar, video)

Stoiçkov, Balıkov, Kahveci… ve 6.000 mutlu futbol gönlü (fotoğraflar, video)

157
Paylaş


Kırcali’nin unutamayacağı bir karşılaşma…
26 Eylül 2019’da Kırcali’deki Arena Arda stadında bir araya gelen Bulgaristan`94 ve Türkiye 2002 veteran futbolcular 6.000 izleyicinin önünde bir futbol şöleni gerçekleştirdi. Karşılaşma öncesinde iki takımın kaptanları basın açıklaması yaptı.
Hristo Stoiçkov, “25 yıl geçti. Bu zaman zarfı hem çok fazla, hem de çok kısa, fakat anılar kalıyor. Bu karşılaşmayı düzenleyen organizatörlere çok teşekkür ediyorum. Daveti kabul eden Türkiye futbolcularına da çok teşekkür ediyorum. Gerçek bir bayram olacak” diye belirtti.
Türk futbolunun yıldızı Nihat Kahveci de gazeteciler önünde şunları paylaştı: “Madalya kazandığımız dönemlerdeki formumuzu beklemeyin. Yıllar geçti ve biz yaşlandık. Bu karşılaşmayı organize edenlere çok teşekkür ediyorum”.
Taraftarlar ise Hristo Stoiçkov’un halı sahaya çıkmasıyla sevinç gösterisinde bulundu. Elin Topuzakov, Nihat Kahveci ve konuk takım da alkış yağmuruna tutuldu.
Karşılaşma başlamadan önce, Bulgaristan Milli Takımının Dünya Kupasında dördüncülüğü elde etmesinin 25. yılı vesilesiyle Spor Bakanı Krasen Kralev, Hristo Stoiçkov’a ve Krasimir Balıkov’a plaket verdi.
Karşılaşmanın hakemliğini, hakem Kamena Milanova önderliğinde üçlü bayan hakem yaptı. Üçüncü dakikada ise veteran futbolcular yaşamını yitiren Trifon İvanov’un anısına saygı duruşunda bulundu.
İlk gol, 8. dakikada İvaylo Yordanov’un bir şans yakalaması, on metreden atış yapması ve topu konun takımın ağına göndermesi ile geldi. Tamer Metin 31. dakikada penaltı ile skoru beraberliğe taşıdı. 12 dakika sonra Stoiçkov’un desteği ile Donço Donev Bulgaristan 1994 takımını 2:1 öne çıkardı. 63.dakikada, Hasan Kabze’nin atışı ile konuk takım skoru beraberliğe taşıdı.Olaybg.com