Ana Sayfa Spor Stoiçkov’dan beğenilen milli gençler takımı futbolcusu artık Arda 1924’te

Stoiçkov’dan beğenilen milli gençler takımı futbolcusu artık Arda 1924’te

350
Paylaş

Etır takımında oynayan milli gençler takımın futbolcusu Aleksandır Georgiev, Birinci Lig acemilerinden Arda’nın futbolcusu oldu. Yetenekli futbolcu bugün Bansko’da hazırlanmakta olan „Kırcali’nin Mavileri“ ne katıldı.
Alexander Georgiev 10 Ekim 1997’de doğmuştur. 2008’de Svetkavitsa’nın gençler takımındayken „Gillette“in yetenekli çocuklar seçmelerine katılıp futbol efsanesi Hristo Stoiçkov tarafından „Viláfranka“ okulunda eğitim almak üzere seçildi, buradan da Liteks Akademisine geçti. Sadece 17 yaşında Liteks için ilk defa sahaya çıktı. 2016’da CSKA’nın ikinci takımında oynamaya başladı, 19 yaşında ilk takımına geçerek 19 maçta yer aldı ve bir gol gerçekleştirdi. Geçen yılın sonbaharında Septemri’ye kiralandı.
Toplamda 30’dan fazla karşılaşmasına katıldığı milli takımın tüm gençlik oluşumlarında yer almıştır.
Arda 1924, şampiyonanın ilk turunda Botev (Plovdiv) ‘e ev sahipliği yapacapını hatırlıyoruz. Aydınlatma yetersizliğinden dolayı, Arda 1924 kendi maçlarını yaz ve sonbahar aylarında Plovdiv’deki Lauta Parkındaki Lokomotiv stadyumunda oynayacak.
Arda 1924 taraftarları, yönetimin fikir değiştirmesi ve ilk karşılaşmanın Stara Zagora’daki Vereya stadyumunda gerçekleşmesi için ısrar ediyor.
Olaybg.com