Ana Sayfa Mansetler Katil tren Bulgaristan vatandaşı Melih Kurtuluş’un hayatını kararttı- eşini ve bebeğini öldürdü

Katil tren Bulgaristan vatandaşı Melih Kurtuluş’un hayatını kararttı- eşini ve bebeğini öldürdü

1038
Paylaş

Tekirdağ yakınlarında meydana gelen tren kazasında Bulgaristan göçmenlerinden de yaşamı yitirenler olduğu haberi doğrulandı.

Yaşamını yitiren 24 kişinin arasında çifte vatandaşlığa sahip bir göçmenin eşi ve çocuğu da var.
Bu veriler Bulgaristan Dışişleri Bakanlığının, kazada yaşamlarını yitirenlerin kişisel verilerinin kapsamlı bir incelemesinden sonra ortaya çıktı.
Yaşamını yitiren bayan sadece Türkiye vatandaşı. Bir yaşından küçük olan çocuk ise, babasının Bulgaristan vatandaşı olması nedeniyle Bulgaristan vatandaşlığı hakkına sahiptir.
Çocuğun Türkiye sadece vatandaşı olması nedeniyle Türk yetkililerince kazada yaşamını yitirenler arasında Bulgaristan vatandaşı bulunmadığı bilgisi veriliyor.
Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Edirne Başkonsolosluğu ve İstanbul Başkonsolosluğu, yaralanan ve hastaneye yatırılan yolcular arasında Bulgar vatandaşlarının bulunup bulunmadığını da kontrol ettiler.

Batı Türkiye’deki demiryolu kazasında ölen kişi sayısı 24’e, yaralananların sayısı 338’e ulaştı.
Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin Avrupa bölgesinde meydana gelen ciddi kazanın muhtemel sebebi arazideki toprak kaymaları olduğunu söyledi. Trende 362 yolcu ve 6 görevli bulunuyormuş. Son günlerde yağan yoğun yağışlar, tren rayının altınaki toprağın kaymasına neden olmuş ve Bulgaristan sınır kapısı Kapıkule’den İstanbul’a giden 7 vagondan 6 tanesi raydan çıkmıştır.

Türkiye’de tren kazasında hayatını kaybeden bebeğib babası Bulgar vatandaşı olup Dobriç köylerinden Benkovski köyünden 36 yaşındaki Melih Kurtuluş’tur.
Yaşamını yitirenler listesinde Çorlu’dan Derya Kurtuluş ve Beren Kurtuluş da yer alamktadır. 6 aylık bebek 30 yaşındaki annesi, teyzesi ve erkek kardeşi ile seyahat ediyormuş. Ailenin erkek çocuğu Çorlu’daki hastanededir. Baba Melih Kurtuluş 1989 yılında göç etmiştir. Benkovski köyü muhtarı Osman Osman bTV önünde şunları paylaştı: “Kazada yaşamını yitirine küçük bebeklerinin vatandaşlık işlemlerini halletmek üzere birkç ay önce Bulgaristan’a gelmişlerdi. Kazada ağır yaralanan 3 yaşında bir oğulları da var. Anneleri Türkiye vatandaşı, köyümüze hiç gelmedi.”
Melih Kurtuluş’un amcası İbrahim Nityazi ise şunları anlatıyor: “Büyük trajedi. İki saat önce buradan başka bir tren daha geçmiş, sonrasında yağmur yağmış, bir baraj taşarak demiryolunun altındaki toprağı götürmüş, sonrasında kaza meydana gelmiş ve kimse görmemiş.”

olaybg.com