Ana Sayfa Siyaset Tsvetanov Kırcali’de: Radev, BSP’nin gayri resmi lideri ve … BG Maduro

Tsvetanov Kırcali’de: Radev, BSP’nin gayri resmi lideri ve … BG Maduro

838
Paylaş

GERB Başkan Yardımcısı Tsvetan Tsvetanov’un Kırcali ziyareti sırasında Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev hakkında, “BSP’nin gayri resmi lideridir ve BG Maduro’su” diye yorum yaptı.

Tsvetanov, Estonya, Letonya, Litvanya, Romanya, Slovakya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti ve Polonya cumhurbaşkanlarıyla birlikte NATO’nun ortak yaklaşımı çerçevesinde güvenlik konularının tartışıldığı Slovakya’daki B9 üst düzey toplantısında Bulgaristan Cumhurbaşkanı açıklamasına yorum getirdi. Tsvetanov, Radev’in davranış çizgisinin, “bazı devletlerin Bulgaristan’ın kaderini belirlemesini önlemek“ ifadesini kastederek, NATO karşıtı ve Avrupa karşıtı olduğunu belirtti.

Tsvetanov daha, “Kendisinin, Kırım’ın, Karadeniz’in, Azak Denizi’nin ilhak edilmesiyle ilgili uluslararası hukuka aykırı davranışı ile ilgili görüşü duyulmadı, ancak Venezüella’daki olaylarda Maduro’nun tarafını tuttu. Zaten artık Bulgar Maduro olarak biliniyor. Ancak, Bulgaristan’ın Madurosu tarafından bir rejime sürüklenmesini istemiyoruz” diye belirtti. Dünyadaki yaşanılacak en iyi yerin, Avrupa Birliği’nin, bir parçasıyız. GERB’in Avrupa milletvekilleri sayesinde Bulgaristan bu yıl en yüksek mali bütçeyi alacak” diye konuştu.

GERB Başkan Yardımcısı, partinin yerel kollarını 12. kuruluş yıldönümü vesilesiyle Kırcali’de bulunuyor.

Fotoğrafta: Vali, Tsvetan Tsvetanov ve Tsveta Karayançeva’ya Martenitsa ve Bulgaristan bayrağını hediye etti.

Olaybg.com