Ana Sayfa Gündem Türk sinemasının beş amblemi Kırcali’de

Türk sinemasının beş amblemi Kırcali’de

884
Paylaş

2018’de Bulgaristan’da Türk Sineması Günleri programında klasik ve çağdaş Türk sinemasının gişe rekorları kırmış beş sinema başlığı yer alıyor.
Türk Sineması Günleri, Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Sayın Hasan Ulusoy himayesinde ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın münhasır desteği ile Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından düzenleniyor.
Bu yıl başkent vatandaşlarının yanı sıra, Plovdiv, Kırcali ve Burgas Türk sinema severleri de ücretsiz Türk filmlerini isleyebilecekler. Türk sinemasına adanan bahar günlerinde, Bulgaristan izleyicileri, unutulmaz kahramanları, ilgi çekici kaderleri ve bir duygu yumağı ile yeniden canlanan Türk sinematografisinin farklı temalarını izleyebilecekler.
Kırcali’deki Türk Sinema Günleri 23 Nisan saat 17.00’de Royal sinemesında gösterime girecek olan “Züğürt Ağa” filmiyle başlayacak. Saat 19.00’da, filmin yönetmeni ve senaristi Handan İpekçi geçmişimizle bir bağ geleceğimizle bir köprü niteliğinde olan aile ilişkilerinin gücünü ele aldığı “Çınar Ağacı” filmini izleyebileceğiz. Diğer üç başlık ise “Kardeşim Benim”, “Dağ 2” ve “Somuncu Baba Aşkın Sırrı”dır. Bütün bu filmlerin kurgusu, kahramanlarının hayat anlayışları anlayışları ve duygularıyla ve yaşamın ile ölümün sebeplerinin iç içe geçen aşk, aile, güven, bağışlama, onur, özgürlük gibi insani değerler üzerinedir.

olaybg.com