Ana Sayfa TOP Türkiye Başkonslosu Devin’i ziyaret etti

Türkiye Başkonslosu Devin’i ziyaret etti

725
Paylaş

24smolian.com’un verdiği habere göre, Türkiye Cumhuriyati Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani’nin Devin’e yaptığı resmi ziyarette ele alınan başlıca konu, gelecekteki ortak iş projeleri ve alternatif turizmin geliştirilmesi olmuştur. Görüşmelerin ev sahibi Devin Belediye Başkanı Krasimir Daskalov’du. Görüşmelere KOBİ temsilcileri ve otelciler de katılmıştır.

Devin Belediyesinden konu ile ilgili şu açıklama gelmiştir: “Ele alınan konulardan biri, turizmcilik dahilinde sunulan yerel hizmetleri ve kalitelerini geliştirmek için belediye arazilerinde bir alışveriş merkezi (AVM) inşaatıydı. Yerel işadamları ve girişimciler, Bulgaristan’daki Türk Konsolosluğunun Ticaret Ataşesi olan Sayın Ergani’ye, böyle bir inisiyatifin desteklenmesini ve bu projeyi gerçekleştirmek için yatırım yollarını göstermesini rica ettiler.”

Resmi ziyaret karşılıklı hediyelerin sunulması ile sona ermiştir, Türkiye Cumhuriyati Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani ise sıcak karşılamalarından dolayı ev sahiplerine teşekkür etmiş ve görüşmeler esnasında ortaya çıkan konular hakkında işbirliği sözü vermiştir.

Olaybg.com