Ana Sayfa Gündem Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkonsolosu Kırcali’ye 100 koruyucu kıyafetle geldi

Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkonsolosu Kırcali’ye 100 koruyucu kıyafetle geldi

703
Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani bugün Konsolosluk tarafından bağışta bulunmak için Kırcali Belediyesini ziyaret etti. Yapılan bağışta 100 üst sınıf koruyucu kıyafet yer alıyor.
Bağış, Başkonsolos Hüseyin Ergani ile Kırcali Belediye Başkanı Dr. Hasan Azis arasındaki bir görüşme sonrasında sağlandı. Hüseyin Ergani, Belediye Başkanı Yardımcısı Tuncay Şükrü ve Belediye Sekreteri Sebahtin Riza ile görüştü. Görüşmenin konusu koronavirüs ve Kırcali ilçesinde ve komşu Türkiye’deki durumla mücadele için alınan tedbirler oldu. Ortak sınırımızın her iki tarafındaki halkın yakın gelecekte pandemi ile baş edebileceği ve hayatın normale dönebileceği ümidi dile getirildi.
Belediye temsilcileri, belediye başkanı ve Belediye Kriz Yönetim Masasının adına, hastanelere ve tıbbi kurumlara dağıtılacak olan bağış için teşekkür etti.
Hüseyin Ergani, koruyucu kıyafetlerin mevcut durumda tekstil üretimini yeniden yapılandıran ve sadece koruyucu ekipman diken Smolyan’daki bir Türk girişimcinin işletmesinde dikildiklerini belirtti.
Olaybg.com