Ana Sayfa Siyaset “Üçlü Kardeş İftarı” Kırcali’de 31 Mayıs saat 20.30’da Drujba stadyumu önünde gerçekleştirilecek,...

“Üçlü Kardeş İftarı” Kırcali’de 31 Mayıs saat 20.30’da Drujba stadyumu önünde gerçekleştirilecek, Muharrem İnce de geliyor

883
Paylaş

“Üçlü Kardeş İftarı”nı gerçekleştirmek ve “Atatürk’ün Partisi” cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi karşılamak için Kırcali’de hazırlıklar son sürat devam ediyor.
Kırcali Belediyesi, mübarek Ramazan ayı vesilesiyle tüm Kırcali halkını iftara davet ediyor. İftar, Türkiye Cumhuriyeti’nden kardeş belediyelerimiz olan Edirne ve Silivri belediyelerinin desteği ile organize ediliyor. İftar yemeği, Perşembe günü saat 20.30’da Drujba stadyumu önünde verilecek.
İftarlar sağlık ve bereket için düzenlenir. Ramazan ayı boyunca Müslümanlar oruç tutar. Ramazan günleri bağışlama, tövbe ve hayır günleridir, ihtiyaç sahiplerine destek olma zamanıdır. Üç kardeş belediye tarafından düzenlenen bu iftar yemeğinde 3 000 ile 5 000 arası kişi katılması bekleniyor.
İftar yemeğine Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin de katılması bekleniliyor. İnce Komotini’den (Gümülcine) Kırcali’ye gelecek, daha sonra da, göçmenlerin başkenti Bursa’da geçekleştirilecek olan seçim öncesi mitinge katılacak.

olaybg.com