Ana Sayfa TOP Valeri Simeonov tarafından tartaklanan Sebile nine iki kez onu mahkemeye vermeyi reddetmiş:...

Valeri Simeonov tarafından tartaklanan Sebile nine iki kez onu mahkemeye vermeyi reddetmiş: Onu cezalandıracak Biri var!

823
Paylaş

Sınırda Bulgaristan’ın Kurtuluşu İçin Ulusal Cephe Başkanı Valeri Simeonov tarafından tartaklanan Sebile Ahmed İzet’e iki kez onu mahkemeye vermesini teklif etmişler, o reddetmiş. Başbakan Yardımcısının suçlu bulunacağını, onun holiganlıkla suçlanarak para cezasına çarptırılacağını ve manevi zarar için tazminat ödeyeceğini garanti etmişler.
Sebile ninenin köydeşleri 24rodopi.com önünde konuyla ilgili şunları paylaştı: “Daha seçimlerin gerçekleştirildiği gün 26 Mart 2017’de, Çobanka köyünde, savcılığa şikayette bulunmasını önerdiler. Hatta Momçilgrad’dan, ona yapabileceklerini açıklamak için bir avukat bile getirdiler. Ancak kendisi haklarını da biliyor, Simeonov kendisi de bunu televizyonda söylemişti. Bu yaz, İzmir’den geldiğinde tekrar konuyu gündeme getirdik ve Sebile nine yine reddetti. “Ona Allah ceza verecek” dedi ve dava ile uraşmayacağını kesin bir şekilde belirtti.”
Valery Simeonov ve adamlarının, Kapitan Andreevo sınır kontrol noktasını kapatarak tartakladığı Sebile İzet, Momçilgrad’a bağlı Çobanka köyünün 52. sandığında oy kullandığını hatırlıyoruz.
O sıralarda Sebile nine şunları paylaşmıştı: “Biz göçmenler, Bulgaristan’ın iyi vatandaşlarıyız. Vergilerimizi ödüyoruz, memleketimizi seviyoruz. Doğduğum toprakların huzurlu bir yer olarak kalması, buralara döndüğümüzde yine güzel olması için oy kullandım.”
Kendisine danışmanlık için Çobanka’ya gelen avukat önünde ise şunları belirtmiş: “Bulgaristan’da doğdum, burada topraklarım var, pasaportum Bulgaristan pasaportu. Çantalarımı çekti ve onları yere attı, beni itti. Bir erkeğin yaşlı bir kadına böyle davrandığına inanamadım. Ağladım. Doğduğum ülkeye geliyorum, yahu! Snin annen yok mu ki, böyle davranıyorsun? Aklımdan bunlar geçti. Neden savcıya şikayette bulunayım? O hak ettiklerini er ya da geç bulacak. Onu cezalandıracak Biri var.”
Sınırda yaşanan bu skandal olayla ilgili Simeonov’un yorumu ise şöyle olmuştu: “O şişmanca nine, ne kadar küstahtı, bilemezsiniz. Geri dönmeyi düşünmeyen ve haklarını bilen tek kişi oydu. Çok iyi hazırlanmışlardı.”
Olaybg.com