Ana Sayfa Siyaset Vejdi Raşidov’un, Delyan Peevski ve Ahmed Dogan hakkında ılımlı sözleri

Vejdi Raşidov’un, Delyan Peevski ve Ahmed Dogan hakkında ılımlı sözleri

225
Paylaş

GERB Milletvekili, Mestan’ın HÖH’e geri dönüşü olmadığı gibi, Tsvetanov’un da GERB’e geri dönüşü olmadığını belirtti

bTV’nin sabah programında yer alan Kırcali’nin Onursal Vatandaşı ve GERB Milletvekili Vejdi Raşidov, Delyan Peevski ve Ahmed Dogan’ın yararlı olabileceğini dile getirdi. Son iki yıldır HÖH’e sert eleştirilerde bulunan ünlü heykeltraş, HÖH’teki iki güçlü isme bu defa ılımlı yaklaştı.
clubz.bg’nin verdiği habere göre, son günlerde gündeme yerleşem Peevski’nin Meclise gelmesi ile ilgili Raşidov, “Delyan Peevski yararlı olduğunu düşünüyorum. Yasa tasarıları hazırlıyor. Elbette, onu daha sık Mecliste görürsek daha iyi olacak” diye belirtiyor. Meclis Kültür Komisyonu Başkanı Vejdi Raşidov, Peevski ve HÖH’teki meslektaşları „birkaç ilginç yasa tasarısı“ hazırladığını belirtti, medya hukukunda düzenlemelerini örnek verdi.
Raşidov, “Peevski hakkında yorum yapamam, kendisi HÖH’ten. Yalakalar konuşsun. Yasa onun gelip gelmemesini engellemiyor. Asıl işi yasa tasarıları hazırlamak, o da bunu yapıyor” diye belirtiyor.
Raşidov, Hak ve Özgürlükler Hareketindeki bir başka ünlü kişi için, yani Onursal Başkan Ahmed Dogan için, „Daha ucuz elektrik sağlamasını umuyorum“ diye yorum getiridi. Bu son yorumu ise, Dogan’ın Varna Elektrik Santrali’nin ve yanındaki limanın yeni sahibi olmasına ilişkin yaptı.
Raşidov ayrıca, GERB’in ikinci adamı olan ve ismi daire skandallarına karıştığından dolayı Boyko Borisov tarafından uzaklaştırılan Tsvetan Tsvetanov ile ilgili şu yorumu getirdi: “Şunu açıkça bilmeliyiz ki, işletmelerde olduğu gibi her partinin bir kurucusu var – GERB’in kurucusu Boyko Borisov ve parti içinde çözülmesi gereken iç sorunlar var. Lütvi Mestan’ın artık HÖH’e geri dönüş yolu yok. Tıpkı bunu deneyen birçok kişi gibi. GERB’de de aynı şeyin olması doğal, GERB normal bir parti. Parti sorunları parti liderleri tarafından çözülecek, böyle olması gerekiyor. Bazı yorumcular gibi boş konuşmak istemiyorum. Ailedeki gibi – ayrılıyorlar. İç parti sorunları herkes için sakız değildir. Borisov başkandır, kendisi kurdu, kaydetti, yönetti ve kararlar onundur”.
Fotoğraf: bTV
Olaybg.com