Ana Sayfa Ekonomi Vergisini en çok Kırcali, Haskovo ve Blagoevgrad’daki çifçiler ödememiş

Vergisini en çok Kırcali, Haskovo ve Blagoevgrad’daki çifçiler ödememiş

196
Paylaş

Ulusal Gelir Ajansının “Tarım“ Devlet Fonundan aldığı verilere göre, geçen yıl 120 milyon BGN tutarında sübvansiyon almalarına rağmen 50.000 kayıtlı çiftçi, vergi beyannamesinde bulunmamış, vergi ve sigortalarını ödememiştir. Ayrıca vergi beyannamesinde gelirlerinden daha az bir miktar beyan eden çiftçilerin sayısı da az değildir. Vergi dairesinin analizlerine göre, çifçilerin vergileri konusunda en çok ihlal Kırcali, Haskovo ve Blagoevgrad illerinde saptanmıştır. Hafta boyunca, Ulusal Gelir Ajansı vergi belgelerinde yanlışlıklar yapan tüm çiftçiler için bir bilgilendirme kampanyası başlattı. Yasa uyarınca, 1 Ekim 2018 tarihine kadar gelir beyanamelerini düzeltme hakkına sahiptirler. Gelir Ajansından, e-postanın yanı sıra vatandaşları telefonla da bilgilendirilecekleri belirttiler.

En çok ihlal tespit edilen belediyelerin belediye başkanlarıyla toplantılar düzenlenecek, Ulusal Gelir Ajansı ofisleri  de konu hakkında bilgi vermeye hazır. Gelir Ajansından, konuyla ilgili daha fazla bilginin 0700 18 700 UGA Bilgi Merkezi telefonundan edinilebileceğini bildirdiler.

Düzeltme bildirimlerinin yanı sıra, çiftçiler vergi ve sigorta taahhütlerini bütçeye göre detaylandıran özel bir broşür alacaklar.

UGA birçok kurumla veri alışverişinde bulunduğundan, vergiye tabi olan gelirler hakkında bilgi sahibidir. Halihazırda gelir ajansı, çiftçilerin vergi disiplini geliştirmek için bir program uyguluyor.

Olaybg.com