Ana Sayfa Gündem Yargıtay karar verdi! Damla’nın katiline 25 yıl hapis cezası!

Yargıtay karar verdi! Damla’nın katiline 25 yıl hapis cezası!

230
Paylaş

Momçilgradlı küçük Damla’nın katili hapiste 25 yıl kalacak. Yargıtay’ın nihai kararı budur. Yargıçlar Plovdiv Temyiz Mahkemesi kararına kesin onay getirdiler. Davanın 29 Mart tarihinde bakıldığını hatırlatırız. Beş ay sonra Yargıtay davayı kesin karara bağladı.
Cinayet 17 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşti. Cinayetten birkaç gün önce, küçük çocuğun 26 yaşındaki kuzeni Mehmed H., teyzesinin evinin anahtarlarını arabasında bulmuş ve bu durumdan faydalanmaya karar vermiştir. Cinayet gecesi Damla’nın annesi Kırcali yakınlarındaki bir fabrikada işteymiş. Kadın acil durum nedeniyle gece vardiyasını kabul etmiş ve çocuğu uyuduktan sonra işe gitmiştir. Gece yarısından 30 dakika sonra, Damla’nın kuzeni daireye gizlice girmiştir. Odaları gezen katilin yatak odasına girmesi ile çocuk uyanmıştır. Eve girişini gizlemek için genç adam kızı öldürmüştür. Ağzını ve burnunu sıkarak onu çıplak elle boğmuştur. Damla öldükten sonra adam başını ve omuzlarını bantla sarıp evden ayrılmıştır. Apartman yakınındaki kanalizasyonda eldiven, bant, bir adet ev anahtarı ve iki prezervatif bulundu.
Kırcali Bölge Mahkemesi katile toplam 23 yıl hapis cezası verdi. Temyizden sonra Plovdiv’deki hakimler Mehmed’in cezasını 2 yıl daha artırdılar.
Savunması Yargıtay’dan hapis cezasının azaltmasını istedi, özel savcılar ve sivil davacılar ise verilen cezanın artırılmasını talep ettiler.
Mahkemenin, katile çocuğun ebeveynlerine toplam 400.000 BGN kan tazminatı ödemesi kararı verdiğini hatırlatırız.

Olaybg.com