Ana Sayfa Gündem Yaşamını yitiren bebeğin annesi: Mestan Dur işaretine uymadı!… Mestan’ın arkasından gelenler: Doğru...

Yaşamını yitiren bebeğin annesi: Mestan Dur işaretine uymadı!… Mestan’ın arkasından gelenler: Doğru değil, durdu!

735
Paylaş

14 Nisan’da Zagorsko köyü yakınlarında meydana gelen kazada yaşamını yitiren Ecrin bebeğin annesi, Lütvi Mestan’ı kastederek, “Onu gördüm! Dur işaretine uymadı ve bize çarptı. Sonrasını hatırlamıyorum. Olanları günler sonra idrek edebildim” diye açıkladı. Emine Ahmed bunları Nova TV önünde anlattı.
Eşi HüseyinTefik, politikacının aracı Dur işaretine uymadığını daha önce belirtmişti. Mestan’ın aracının arkasından gelen araç şöförü ise, Mestan trafik kurallarına uyarak durduğunu, her iki yana baktığını ve sonra hareket ettiğini söylüyor. Sonrasında çarpışma gerçekleştiğini bildiriliyor. Bebek araç penceresinden fırlamış ve olay yerinde yaşamını yitirmiştir.
Bebeğin babası daha şunları paylaşmıştı: “Önce oğlum araçtan çıktı, sonra ben, eşim sırtüstü yatıyordu. Bebeğimiz araçta değildi. Kızım araçtan 2-3 metre ötedeydi. Arabadan fırlamıştı.”
Bebeğin dedesi Tefik Ahmed, “Olay yerine geldiğimde önce büyük torunumu gördüm. Bana iyi olduğunu söyledi. Ancak kardeşinin iyi olmadığını söyledi. Lütvi Mestan’ı da gördüm. Aracına kilitlenmişti. Hiç yardımcı olmadı. Öylece duruyordu” diye belirtiyor.
Bebeğin babası daha, “Elbette Mestan suçlu! Dur işaretine uymadı, ben ise öncelikli bir yolda hareket halindeydim. Parmaklıklar ardına girmesini istiyorum. Adaletin yerini bulması için devlet ve insanlar bize yardımcı olsun lütfen” diye konuştu.
Olaybg.com