Ana Sayfa Gündem Yaşlı çift hastanede: Lütfen bizi geri çevirmeyin, öleceğiz! Ardino’ya COVID-19 İngiltere’den...

Yaşlı çift hastanede: Lütfen bizi geri çevirmeyin, öleceğiz! Ardino’ya COVID-19 İngiltere’den mi geldi?

684
Paylaş

24rodopi.com’un verdiği habere göre, 71 yaşındaki bir erkek ve 68 yaşındaki bir kadında ortaya çıkan koronavirüs semptomları Ardino hastanesinde panik yaşattı. Küçük şehirdeki hastanede hiçbir sağlık personeli onlara yaklaşmak, örnek almak, özel birime yerleştirmek istemedi. Sağlık görevlileri, her ikisinin de acilen Kırcali hastanesine nakledilmeleri gerektiği görüşündeydi. Yaşlı çift gözyaşları içinde geri döndürülmemeleri, çünkü öleceklerini söyleyerek yalvarmış.
İki hastada da solunum problemi olmadığı için Kırcali hastanesine kabul edilmemiştir. Sonunda, Ardino hastanesindeki çocuk hastalıkları uzmanı koronavirüs hastası aileyi muaeyene etmiştir.
Hastane müdürü ve pediyatri uzmanı olan Dr. Güner Osman, 24rodopi.com’a hastalar hakkında bilgi verdi. Dr. Osman hastaların test numunelerini kendisi aldığını belirtiyor. Ardino hastanesinde COVID-19 enfekte olmuş kişileri tedavi edecek personel bulunmamaktadır. Halen hasta erkek ve kadının odasına sadece Dr. Osman girmektedir. Her iki hastada da çift pnömoni var. Erkek diyabet hastası, kadın ise yakında koroner anjiyografi geçirmiştir.
Çifte vatandaş olan eşler 12 Mart’ta İstanbul’dan Gorno Prahovo köyüne geldi. Köyelerine her yaz dönen çift, bu defa bir yakınlarının cenazesi nedeniyle Bulgaristan’a daha erken gelmiştir. Cenaze nedeniyle yaşlı çiftin İngiltere’den başka bir akrabası da gelmiştir. Her iki yaşlıya COVID-19 koronavirüsü bulaştıran kişi de bu olabilir.
Olaybg.com