Ana Sayfa Gündem Yaşlı kadını öldüren Sunay’a adlî kontrol altında, Psikiyatri hastanesinde

Yaşlı kadını öldüren Sunay’a adlî kontrol altında, Psikiyatri hastanesinde

807
Paylaş

Baltayla saldırı esnasında Kremenetsli 48 yaşındaki adamnın akli dengesi yerinde olup olmadığını bilirkişi belirleyecek
Momçilgrad ilçesi Kremenets köyünde yaşlı bir kadını baltayla öldüren 48 yaşındaki Sunay M. Kırcali psikiyatri hastanesinde. 24rodopi.com’un verdiği habere göre, katil zanlısı adlî kontrol altında.
24rodopi.com önünde Kırcali Bölge Savcılığından şunları bildirdiler: “Şahıs, korkunç bir şekilde kasıtlı bir cinayet suçlamasıyla gözaltına alındı. Savcılık tutuklama kararı istedi. Durumundan dolayı adlî kontrol altında.” .
Akıl hastası adamın, Kremenets’teki 77 yaşındaki bir kadını baltayla öldürdüğünü hatırlatırız. Korkunç olay 21 Nisan sabahında gerçekleşti. Habibe Ahmed evinin önündeki sokakta bir darbe ile öldürülmüş. Başı neredeyse gövdesinden ayrılmış. Bu korkunç cinayet köy sakinlerini dehşete saldı. Sunay’ı gözaltı alma girişiminde özel harekat ekipleri yer aldı. Akıl hastası adam kendini, velileriyle yaşadığı eve kapattı. Olaydan birkaç dakika sonra Sunay’ın annesi de eve gelmiş, katil zanlısı ise kendi annesine de baltayla saldırmış. Ancak kadın kaçmayı başarmış, evini kilitlemiş ve köye gelen polislerden yardım istemiş.
48 yaşındaki adam yıllardır Kırcali Psikiyatri hastanesinde tedavi görüyor. Cinayetten birkaç gün önce de buradan taburcu edilmiş.
Savcılıktan 24rodopi.com öünde, “Şahsın olay esnasında aklî dengesi yerinde olup olmadığını belirleyecek adli tıp bilirkişi raporu sunulacak” diye belirtildi. Eğer uzmanlar Sunay’ın aklî dengesi yerinde olmadığını tespit ederlerse, katil zanlısı hapse girmeyecek. Muhtemelen, zorla tıbbi önlemlere maruz kalacaktır.

olaybg.com