Ana Sayfa Yaşam Yaya köprüsünün tamiratı başladı

Yaya köprüsünün tamiratı başladı

829
Paylaş

Kırcali İmar Planına göre, şu andaki yaya köprüsünün hemen yanında yeni bir yaya köprüsü inşa edilmesi öngörülüyor.

Kırcali Belediye Başkanı Hasan Azis bugün düzenlenen basın toplantısında, Vızrojdentsi semti ile Arpezos Kuzey parkını bağlayan yaya köprüsü tamiratının başladığını bildirdi.

Köprüye şu anda LED aydınlatma armatürleri yerleştiriliyor. Köprü korkuluklarına direkler monte ediliyor. Sonrasında ise güç kabloları monte edilecek. Çarşamba günü, tesisin derzleri tamamen onarılacak, ekleme bölgelerinde döşeme yenilenecek. Sonrasında ise köşebentler tamir edilecek, korkuluklar ve aydınlatma direkleri boyanacak.

Belediye Başkanı Hasan Azis ve Belediye Başkanı Yardımcısı Katya Mitovska bugün köprünün denetimini gerçekleştirdiler. Yaya köprüsünün tamiratı bir hafta içinde tamamlanması öngörülüyor. Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan tamirat çalışmalarına rağmen, köprü yayalara kapatılmayacak.

Tamirat belediye bütçesinden sağlanan fonlarla yapılan bir onarımdır. Genel bir onarımı için ise 1 milyon levden fazla bir fona ihtiyaç vardır. Kırcali İmar Planına göre, şu andaki yaya köprüsünün hemen yanında yeni bir yaya köprüsü inşa edilmesi öngörülüyor.

Olaybg.com