Ana Sayfa Gündem Yedi yaşındaki Damla’yı ölü buldular, ağzı bantlıymış

Yedi yaşındaki Damla’yı ölü buldular, ağzı bantlıymış

2089
Paylaş

Çocuğun annesiyle konuşan komşu bayan: “Güneşimizi öldürdüler” diye açıkladı

Şehir sakinleri: “Gece vardiyasına gitmeden önce annesi kapı anahtarını bir kez çevirmiş, fakat sabah geldiğinde kapıyı açmak için anahtarı iki kez çevirmek zorunda kalmış”

   

Yedi yaşındaki küçük kızın cansız bedeni bu sabah Momçilgrad’daki evlerinde annesi tarafından bulundu. Komşular önünde Damla’nın annesi, çocuğunu ağzı bantlı olarak bulduğunu söylemiş.

Damla’nın cansız bedeni bu sabah saat 6.30 ile 7.00 arasında Momçilgrad kasabasının merkezinde bulunan Slava apartmanının 3. katındaki dairede bulundu.

Kızının cansız bedenini, Momçilgrad’dan yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Teklas Bulgaristan Fabrikasında gece vardiyasından dönen annesi S.M. buldu.

Dün akşam daireden çıkarken anne kapının anahtarını bir kez çevirerek kilitlemiş. Sabah döndüğünde ise kapıyı açmak için anahtarı iki kez çevirmek zorunda kalmış

Çocuğun babası yurt dışında olduğu bildirildi. Küçük Damla’nın bir de abisi olduğu, ancak şu anda Türkiye’de bulunduğu belirtildi.

Komuşu apartmandan bayan göz yaşları içinde: “Güneşimizi öldürmüşler. Biz ona Güneş diyorduk. Yüzü çok güzeldi” diye paylaştı. Komşusu, Damla’nın yatağın üzerinde yattığını, ancak ağzı bantlı olduğunu belirten çocuğun annesiyle konuştuğunu söyledi.

Soruşturma cinayet olasılığı üzerinde çalışmakta.

Bölge Savcısı Jelyazko Stefanov, gazeteciler öznünde yedi yaşındaki Damla’nın cesediyle ilgili üçü adli tıl bilirkişi raporu talep ettiklerini ve cinayeti işleme olası nedenlerinin tümü üzerinde çalıştıklarını belirtti. Savcı daha, 7 yaşındaki çocuğun kasıtlı cinayeti ile ilgili soruşturma başlattıklarını bildirdi.

Olaybg.com