Ana Sayfa Gündem Yemin töreni: Kırcali halkı gördü, affetti, takdir etti…

Yemin töreni: Kırcali halkı gördü, affetti, takdir etti…

256
Paylaş

Kırcali’de yerel yönetimin yeni „2019-2023“ görev süresi başındaki anahtar kelimeler, “Biz, beraberlik, Kırcali halkı gördü, affetti, takdir etti” oldu.
Kırcali Belediye Meclisi daha birinci oylamada başkanını seçti. Son iki çalışma döneminden kalan gelenek ise bozulmuş oldu. Dramatik durumlar yoktu ve Yusein Ahmed önümüzdeki dört yıl boyunca yasama organını yönetecek kişi olarak seçildi. Kendisi 22 kabul oyu ile göreve getirildi. GERB adayı Ognyan İvanov 12, BSP adayı Georgi Kyuçyukov 6 oy aldı.
Sandıktaki oy pusulalarından bir tanesi ise geçersiz sayıldı.
Kırcali’nin Belediye Başkanı Hasan Azis yemin töreninden sonra şunları paylaştı: “Bir seçim sonrasında daha Kırcali’den aldığım güven desteği için teşekkür ediyorum. Hepimiz, birlikte, destek istedik ve o desteği aldık. Hepimiz teşekkür ettik ve teşekkürlerimiz kabul gördü. Kırcali, şehrimiz için birlikte çalışmamız konusunda bize tarihi bir sorumluluk verdi. Bence Kırcali gördü, affetti, takdir etti … Şu ana kara yapılanları devam ettirerek daha fazlasını yapmalıyız. Belediye meclisine, muhtarlara veya valiye rehberlik veya tavsiye vermeye cesaret edemiyorum. İnsanların değerlendirmesinden daha kesin bir değerlendirme yoktur. Notlarını ise seçimlerde veriyorlar. Kırcali’nin beraberliğe ihtiyacı var!”.
Hasan Azis, belediye başkanlığının beşinci dönemine resmi törenle başladı. Belediye Meclisinin ilk oturumunda meclis üyeleri ve muhtarlar da yemin etti.
Kırcali Belediye Meclisinin yeni seçilen başkanı Yusein Ahmed konuşmasında şunları dile getirdi: “Bu yıl bana çok yakın bir insanı, babamı kaybettim. Bir ömür öğretmenlik yaptı, öğrencilerine ise öncelikle insan olmayı öğretiyordu. Hepinizin huzurunda burada BİZ kelimesi hakim olacağını temin ederim. Tabiri caizse, pencerenin her iki tarafında da bulundum. Vatandaşlarımızın iyiliği için mümkün olan en iyi senkronizasyona sahip olacağız”.
Kırcali Valisi Nikola Çanev yeni Belediye Meclisinin görev süresinin başlamasına ilişkin ilk oturumunda şunları dile getirdi: “Yeni bir yönetim dönemini başlatmış bulunuyoruz. Hepinizin bunu yeni bir yuva inşaası olarak görmenizi umuyorum. Temelleri sağlamsa, yapısı da sağlam olacaktır. Değilse, daha ilk yağmurda yıkılacaktır. Belediye Meclisinin, kurumsal çıkarların, cezasızlık duygusunun ve parti hizmetlerinin barındırılacağı kartlardan yapılmış bir ev yükseltmeyeceğine inanıyorum. “Diz dize” kararlar alınmayacağına inanıyorum.
Kırcali Belediye Başkanı olarak tekrar seçilmesinden dolayı Mühendis Hasan Azis’i kutluyorum. İki büyük partinin sloganlarının birleşmesini bekliyorum: Daha fazlasını yapmak istiyorsak çalışmak, çalışmak, çalışmak”.

Olaybg.com