Ana Sayfa TOP Yine bir kaza ve onarılmayan yol nedeniyle 4 kişi yaralı (fotoğraflar)

Yine bir kaza ve onarılmayan yol nedeniyle 4 kişi yaralı (fotoğraflar)

1301
Paylaş

Çorbaciysko ile Kirkovo ilçesine bağlı Kukuryak köyü arasındaki yol kesiminde bir otomobil ile yük kamyonu çarpıştı. Otomobilde bulunan dört kişi yaralandı. 24rodopi.com önünde olayın tanıkları, kazanın meydana gelme sebebini iki aracın da yolda oluşan deliklerden kaçmaya çalışırken meydana geldiğini belirttiler. Kaza sonucunda 37 yaşındaki bir bayan hastaneye kaldırıldı, hayati tehlikesi yok.
Yakındaki köy sakinleri, ilgili kurumlara yaptıkları başvurulara rağmen yolun onarımı yapılmadığını bildirdiler. Köy sakinleri, “Bu soruna çare bulmaları için, birileri trafik kazasında ölmesi mi gerekiyor?” diye sorular yöneltti.
Tihomir, Malkoç, Kran, Kukuryak, Paşintsi, Tokaçka, Buk ve Grivka köyleri sakinleri, “Bundan bir süre önce Podkova-Çorbaciysko-Tokaçka yol kesiminin onarım talebi ile Kirkovo ve Krumovgrad belediyelerine baş vurduk. Belediyeler gerekli işlemleri yaparak Yol Altyapısı Ajansına baş vurdular, ancak buradan şu ana kadar herhangi bir yanıt alamadık” diye belirtiyor.
Kirkovo ve Krumovgrad belediye idareleri konu ile ilgili Bölge Gelişim ve Bayındırlık Bakanına, Yol Altyapısı Ajansı Yönetim Kurulu Başkanına ve İl Karayollar Kurumuna mektuplar göndermişlerdir. Mektupta, Çorbaciysko’dan Tokaçka’ ya kadar olan III-509 numaralı karayolunun onarım çalışmaları yapılmasını isteyen sekiz yerleşim merkezi sakinlerinden dilekçe alındığı belirtiyor.

olaybg.com