Ana Sayfa Gündem Yine büyük bir yangın ve büyük hasar! Mustafa Karadayı’nın doğduğu köydeki HÖH...

Yine büyük bir yangın ve büyük hasar! Mustafa Karadayı’nın doğduğu köydeki HÖH ofisi yandı

1043
Paylaş

Borino’da yine büyük bir yangın çıkmış. Smolyan itfaiyesinin başkanı Simeon Tsırvulanov yangında, iki garaj, HÖH parti ofisi, bir Toyota jip ve bir otelin ek bölümü yandığını açıkladı. Yangın sinyali bu gece saat 2 civarında verilmiş, Devin’den meslektaşları tarafından desteklenen tüm Dospat itfaiye ekipleri olay yerine gönderildi. Alevlerin söndürülmesinde onlarca gönüllü ve Borovino belediyesinin su tankeri vardı.
Köy halkına göre bir aracın gaz sisteminin patladığı duyulmuş, ancak bu şu anda itfaiye tarafından kesin bir bilgi olarak doğrulanmıyor. Bildirilenlere göre, garajlarda 30 000 lev değerinde mallar da yanmıştır. Yaralı ve can kaybı yok.
Smolyan Emniyet Müdürlüğü Başkanı Komser Nikolay Dimov, “Yangın sebeplerini araştırıyoruz, kasıtlı kundaklama da olmak üzere tüm olasılıklar üzereinde çalışıyoruz” diye açıkladı.
Geçen hafta Borino’da, bütün gece söndürülmeye çalışılan büyük bir yangın vardı. Bu yangın esnasında çiftlik binaları, içinde bulunan ekipman, yem ve katran bidonları yanmıştı.

olaybg.com